Wyspy Kanaryjskie – przewodnik po Hiszpanii

Wyspy Kanaryjskie to archipelag górzystych wysp leżących na Oceanie Atlantyckim, mających pochodzenie wulkaniczne. Należą do Hiszpanii, a składają się na nie dwie prowincje: Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria.

Kanary to miejsce, które przypadnie do gustu niemal każdemu zwiedzającemu żeglarzowi, a wszystko to za sprawą nagromadzenia atrakcji jakie oferują. Usatysfakcjonują one nawet najbardziej wymagających podróżników, zapewniając niezliczoną ilość możliwości spędzenia czasu wolnego. Osoby preferujące relaks i odpoczynek odnajdą go na piaszczystych plażach, wielbiciele sportów spędzą aktywnie czas serfując na morzu, a miłośnicy natury zachwycą się jej niepowtarzalnym pięknem.

Teneryfa

Zwiedzanie zacznijcie od zobaczenia największej wyspy z całego archipelagu. Krajobraz jest tam niezwykle zróżnicowany, a widoki zapierają dech w piersiach. Na północy zobaczycie bujną, tropikalną roślinność, na południu natomiast będziecie mogli się nieustannie wygrzewać. Wielbicielom wszelkich aktywności polecamy zajrzeć do ogrodu zoologiczno-botaniczego Loro Park czy do parku wodnego Siam Park. Jedną z atrakcji jest też najwyższy w Hiszpanii wulkan Teide.

Lanzarote

Piękne plaże to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić Lanzarote. Znajduje się tam niezwykły hiszpański park narodowy, a także La Geria – chroniony obszar przeznaczony pod uprawę winorośli. Wszystkich entuzjastów architektury zachwyci dziedzictwo Cesara Manrique. Co ciekawe, Lanzarote zostało wpisane na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Bio­sfery.

Fuertaventura

Na tej wyspie z pewnością odnajdą się wielbiciele windsurfingu, którzy będą mogli uprawiać go tam do woli. Fuertaventura posiada przepiękne, piaszczyste plaże spośród których niezwykle popularną jest Sotavento. Planujecie rodzinne wakacje? Zdecydujcie się na Celeta de Fuste czy Corralejo.

Gran Canaria

Poza zachwycającymi plażami wyspa oferuje liczne lasy, wzgórza, klify i kratery wulkaniczne. Jeśli kochacie naturę, zachwycą Was wydmy Maspalomas czy jaskinie Gaunczów. Na wyspie znajduje się również ogród botaniczny, w którym zobaczycie kaktusy z całego świata. Będąc na Gran Canarii warto zajrzeć do Las Palmas – stolicy będącej jednocześnie największym miastem całego archipelagu.

La Palma

Na zwanej „zieloną wyspą” La Palmie będziecie mogli uciec od natłoku zwiedzających. Istnieją tam bowiem miejsca, gdzie nagromadzenie turystów nie jest jeszcze tak duże. La Palma posiada zielone lasy wawrzynowe i sporą ilość ścieżek rowerowych. Kolejną atrakcję jest obserwatorium astronomiczne położone na terenie gminy Garafía.

Czarter jachtów Hiszpania

Chcesz poczuć klimat Wysp Kanaryjskich? Poznaj wszystkie oblicza poszczególnych wysp i ciesz się urlopem, który na zawsze pozostanie w Twojej pamięci 😉

Zarezerwuj jacht w Hiszpanii!

Wyspy Kanaryjskie to miejsce, do którego warto wybrać się chociaż raz w życiu. Niestety ten jeden raz nie wystarczy, aby doświadczyć całego piękna i różnorodności, jakie oferuje archipelag.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

czternaście − trzynaście =