Czarter jachtu Gran Canaria – sposób na ucieczkę przed zimnem

Wszechobecne zimno oraz nadmierny smog odbierają Ci całą energię i sprawiają, że Twoje samopoczucie z każdym dniem coraz bardziej się obniża? Czujesz się zmęczony otaczającą Cię aurą? Być może to już czas, aby pomyśleć o wakacjach! Po co czekać do lata, kiedy już teraz można zaznać promieni słonecznych i przyjemnego ciepła?  Czarter jachtu Gran Canaria pozwoli Ci zaczerpnąć chwili relaksu w otoczeniu pięknej scenerii.

Gran Canaria – dlaczego warto ją odwiedzić?

Gran Canaria to trzecia pod względem wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Miejsce to jest na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zarówno miłośnicy leniwego wygrzewania się na plaży, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku. Można śmiało stwierdzić, że atrakcji tutaj nie brakuje – znakiem rozpoznawczym Gran Canarii są wydmy Maspalomas, imponujące wzgórza oraz lasy tropikalne. Chociaż stolicą wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria, szczególnie warto zajrzeć także do Puerto de Mogan, miasteczka określanego mianem “małej Wenecji”, w którym mieści się mnóstwo urokliwych restauracji z pysznym, lokalnym jedzeniem przyrządzanym na bazie króliczego i koziego mięsa.

Idealny kierunek na czarter jachtu

W opinii wielu żeglarzy Wyspy Kanaryjskie uchodzą za dość utarty kierunek, który co roku przyciąga naprawdę pokaźną ilość turystów. Nie dzieję się tak jednak bez przyczyny, bowiem Gran Canaria jest miejscem, w którym przez cały rok panuje doskonała pogoda. Sezon żeglarski na Wyspach Kanaryjskich trwa niemalże przez cały rok, dlatego turyści chętnie uciekają tu przed mroźną zimą. Mnogość połączeń lotniczych sprawia, że dotarcie na miejsce nie stanowi żadnego problemu.

Gran Canaria określana jest mianem najpiękniejszej wyspy z archipelagu Wysp Kanaryjskich, a tytuł ten jest zasługą szerokich i piaszczystych plaż, pustynnych krajobrazów, wzgórz i bujnej roślinności, która za każdym razem zachwyca wszystkich żeglarzy. Jeżeli pragniesz osobiście doświadczyć piękna tej wyspy, wyszukaj dogodny dla Ciebie jacht i zarezerwuj termin swoich wakacji!

Dla wszystkich tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad tym, czy warto odwiedzić Gran Canarię przygotowaliśmy specjalny film – zachęcamy do obejrzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

pięć − jeden =