Jaka jest pogoda w Hiszpanii?

Hiszpania to kraj znany z corridy, churrosów i gorącego temperamentu mieszkańców. A co jeśli chcemy wypłynąć w rejs? Jakie warunki pogodowe czekają nas na wodach? Hiszpania to dla żeglarzy raj, w którym od marca do października możemy pływać, a do tego uprawiać wiele sportów wodnych, jak windsurfing czy narty wodne.

Jakie są warunki żeglugi?

Hiszpania to niemal 8 tysięcy kilometrów wybrzeża, z około 320 portami jachtowymi oraz ogromną ilością miejsc do cumowania. W zachodniej części Majorki, Formenterze czy też na Ibizie warunki żeglarskie panują niemal przez cały rok. W miesiącach letnich wieje wiatr  z E – SE o sile 2 –3 B, natomiast na wschodniej Majorce i Minorce przeważa N i NE o sile 3 – 4 B. Z pewnością ucieszy Cię temperatura – w lecie wynosi ona średnio 27 stopni Celsjusza! Największym ośrodkiem, do którego licznie przybywają miłośnicy żeglarstwa są Baleary. Znajdziecie tam blisko 60 marin, które tylko czekają aby przywitać Was i pozwolić na spędzenie wspaniałego czasu zarówno na wodzie, jak i lądzie.

Hiszpańskie wiatry

Dla każdego żeglarza ważne są wiatry, jakie może napotkać na swojej drodze. W południowo-wschodniej Hiszpanii spotkać możemy dwa rodzaje wiatrów: sirocco oraz solano. Solano to ciepły, wilgotny wiatr wiejący od Morza Śródziemnego, a dokładniej ze wschodu. W zachodniej części Formentery, Majorce czy też na Ibizie w miesiącach letnich wieje mistral z kierunku wschodniego oraz południowo-wschodniego. Na Majorce i Minorce natomiast wieje głównie z kierunku północnego oraz północno-wschodniego.

Klimat Hiszpanii

Jaki jest klimat w Hiszpanii

Hiszpania to kraj, który w okolicy wybrzeża znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego, na lądzie natomiast mamy klimat podzwrotnikowy kontynentalny. Temperatury w trakcie roku wahają się między 5 a 26 stopniami Celsjusza. W okresie letnim nie musimy obawiać się opadów, no chyba że wychodzimy w góry – tam roczna suma opadów wynosi 2000 mm.

Jacht zimą? Dlaczego nie!

Jeśli marzycie o zimowej ucieczce w ciepłe kraje – polecamy Wyspy Kanaryjskie! Ten hiszpański rejon położony jest 5h lotu od Polski, a dostarczy nam niemal 1600 km linii brzegowej. To rejon nie tylko idealny do pływania, ale również do zwiedzania. Swoim krajobrazem zachwyci nawet największych malkontentów. Wyspy Kanaryjskie to mnogość Parków Narodowych z licznymi, czynnymi wulkanami, otoczone polami lawowymi i plażami, w towarzystwie bujnej przyrody. To raj dla żeglarzy – sezon trwa tu niemal cały rok! Średnia temperatura w okolicy maja do września do 25 do 30 stopni Celsjusza, a w sezonie zimowym wynosi od 20 do 28 stopni Celsjusza! Ten region wiecznej wiosny nie bez powodu nazywany jest Wyspami Szczęścia – to z pewnością jeden z kolejnych tematów na naszego bloga.

Czarter jachtów Hiszpania

Zasmakuj hiszpańskiej przygody na jachcie! Odwiedź jedną z nowoczesnych i dobrze wyposażonych marin. Spróbuj lokalnych specjałów. Wypoczywaj tak, jak lubisz!

Zobacz jachty w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

2 + jeden =