Jak wypłynąć wcześniej?

Jachty standardowo wydawane są w soboty w późnych godzinach popołudniowych i nie zawsze zbiega się to z Twoim planem dotarcia do mariny – często zdarza się, że jesteś tam już wcześniej. Co zrobić aby przejąć jacht przed planowanym czasem? Są dwa rozwiązania.

Płatne wcześniejsze zaokrętowanie

Wielu operatorów oferuje usługę wcześniejszego zaokrętowania (early check-in, priority check-in, fast check-in). Kosztuje ona ok. 100-150 EUR. Gdy wybierzesz tą opcję Twój jacht zostanie potraktowany priorytetowo. Obsługa mariny wysprząta go w pierwszej kolejności i dołoży wszelkich starań abyś odebrał go około 12:00-13:00. Zaletą rozwiązania jest pewność, że będziesz mógł wcześniej rozpocząć rejs, wadą dodatkowe koszty. Niestety, nie każdy operator taką usługę oferuje.

Metoda na uśmiech

Po przyjechaniu do mariny udaj się do biura operatora i przywitaj, aby wiedzieli że już jesteś. Przy okazji może dowiesz się ważnych informacji (np. gdzie zrobić zakupy) albo uda Ci się załatwić kwestie papierkowe. Zasugeruj, że gdyby udało się odebrać jacht wcześniej będzie Ci miło. Szeroki uśmiech bardzo pomaga 🙂 Jeżeli nie będzie przeszkód (inne wykupione wcześniejsze zaokrętowania albo poważniejsza awaria) prawdopodobnie wypłyniesz w rejs wcześniej. Zaletą tutaj jest brak dodatkowych kosztów, wadą – może się to nie udać. Z własnego doświadczenia wiem, że w większości przypadków się udaje.

Czarter jachtu w Chorwacji

Planujesz wynająć jacht? U nas zrobisz to szybko, łatwo i wygodnie.

Zobacz oferty z Chorwacji!

Co zrobić, żeby się udało?

  • Podaj możliwie precyzyjnie godzinę przyjazdu do mariny wypełniając listę załogi
  • Nie żądaj i nie awanturuj się, to nic nie daje 😉
  • Pamiętaj, że operator też chce wydać jachty jak najszybciej i pójść na kawę 🙂

Co zrobić gdy się nie uda?

Gdyby jednak nie udało Ci się wejść wcześniej na jacht zaplanuj jakoś ten dzień (zakupy, zwiedzanie). Nic tak bardzo nie męczy jak… nic nierobienie. Uprzedź swoją załogę, że to potrwa i spokojnie zajmijcie się czymś innym. Pamiętaj również, że masz wakacje. Nigdzie się nie spiesz i ciesz się tym, że już za kilka godzin zaczniesz rejs! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

3 × 1 =