Uprawnienia żeglarskie wymagane w Chorwacji

Chorwacja to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych żeglarskich destynacji. Odwiedzający to miejsce żeglarze nieustannie doceniają piękno tego kraju, a w szczególności bogactwo wysp, zatok i niepowtarzalnych widoków. Czarter jachtu w Chorwacji to dość nietypowy sposób na spędzenie urlopu, przez co nie każdy jest w pełni zaznajomiony z obowiązującymi przepisami. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z czarterem jachtów i zastanawiasz się, jakie uprawnienia będą Ci do tego potrzebne, zapytaj o pomoc naszą ekipę!

Aby rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości i dokładnie objaśnić, jakie uprawnienia są wymagane w Chorwacji, załoga YACHTIC przygotowała dla Was coś specjalnego, a mianowicie film w całości poświęcony właśnie tej kwestii!

Podstawowe uprawnienia żeglarskie

Samodzielny czarter jachtu w Chorwacji umożliwi nam podstawowy stopień żeglarski czyli patent żeglarza jachtowego. Należy jednak pamiętać o tym, że patent ten wiąże się z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi długości jachtu i odległości od linii lądu i wysp.

Aby móc wyczarterować jacht w Chorwacji, wystarczy nam również patent sternika jachtowego (obecnie jachtowego sternika morskiego), który gwarantuje żeglarzom naprawdę sporo możliwości. Posiadając taki patent możemy samodzielnie wypłynąć na morze całkiem dużą jednostką! Przed wyruszeniem w rejs, nasze uprawnienia powinny zostać jeszcze poszerzone o certyfikat operatora radiostacji krótkofalowej (UKF/SRC).

Jeśli czujecie niedosyt i wciąż mało Wam eksperckiej wiedzy z zakresu czarteru jachtów, odwiedźcie nasz kanał i posłuchajcie tego, co mają do powiedzenia członkowie załogi YACHTIC!

  1. Czy samodzielny czarter jachtu z uprawnieniami żeglarza jachtowego, może zostać uznany jako staż morski potrzebny do przystąpienia do egzaminu na jachtowego sternika morskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

jeden × 2 =