Uprawnienia żeglarskie wymagane w Chorwacji

Chorwacja to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych żeglarskich destynacji. Odwiedzający to miejsce żeglarze nieustannie doceniają piękno tego kraju, a w szczególności bogactwo wysp, zatok i niepowtarzalnych widoków. Czarter jachtu w Chorwacji to dość nietypowy sposób na spędzenie urlopu, przez co nie każdy jest w pełni zaznajomiony z obowiązującymi przepisami. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z czarterem jachtów i zastanawiasz się, jakie uprawnienia będą Ci do tego potrzebne, zapytaj o pomoc naszą ekipę!

Aby rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości i dokładnie objaśnić, jakie uprawnienia są wymagane w Chorwacji, załoga YACHTIC przygotowała dla Was coś specjalnego, a mianowicie film w całości poświęcony właśnie tej kwestii!

Podstawowe uprawnienia żeglarskie

Samodzielny czarter jachtu w Chorwacji umożliwi nam podstawowy stopień żeglarski czyli patent żeglarza jachtowego. Należy jednak pamiętać o tym, że patent ten wiąże się z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi długości jachtu i odległości od linii lądu i wysp.

Aby móc wyczarterować jacht w Chorwacji, wystarczy nam również patent sternika jachtowego (obecnie jachtowego sternika morskiego), który gwarantuje żeglarzom naprawdę sporo możliwości. Posiadając taki patent możemy samodzielnie wypłynąć na morze całkiem dużą jednostką! Przed wyruszeniem w rejs, nasze uprawnienia powinny zostać jeszcze poszerzone o certyfikat operatora radiostacji krótkofalowej (UKF/SRC).

Jeśli czujecie niedosyt i wciąż mało Wam eksperckiej wiedzy z zakresu czarteru jachtów, odwiedźcie nasz kanał i posłuchajcie tego, co mają do powiedzenia członkowie załogi YACHTIC!

  1. Czy samodzielny czarter jachtu z uprawnieniami żeglarza jachtowego, może zostać uznany jako staż morski potrzebny do przystąpienia do egzaminu na jachtowego sternika morskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *