Czarter jachtu zimą? Wybierz Wyspy Kanaryjskie!

Planujesz czarter jachtu zimą? Wyspy Kanaryjskie położone na Oceanie Atlantyckim to idealny cel podróży, wtedy gdy w Polsce borykamy się z zimową temperaturą. W skład Wysp Kanaryjskich wchodzi siedem głównych wysp: Fuerteventura, Gran Canaria, La Palma, Gomera, Teneryfa, Hierro i Lanzarote. Ten egzotyczny archipelag to nie tylko świeża bryza i przejrzysta, lazurowa woda. Na wyspach możemy zobaczyć również przepiękne krajobrazy gór i wulkanów, gęste lasy, bogatą florę, a nawet obszary pustynne. Ciekawe porty z pewnością przyczynią się do spotkań z gościnnymi ludźmi, z których słynie ten region. Warto zaznaczyć, że Wyspy Kanaryjskie znajdują się zaledwie 5 godzin lotu od Polski. To stosunkowo niewiele jak na miejsce, w którym przez cały rok jest ciepło i przyjemnie 😉

Pogoda

Ucieknij zimnej pogodzie na pokład swojego wymarzonego jachtu! Średnia roczna temperatura na Wyspach Kanaryjskich wynosi około 22°C. Od lipca do września utrzymuje się na poziomie ok. 25°C, natomiast od grudnia do kwietnia nieco poniżej 20°C. Oficjalnie Wyspy Kanaryjskie reklamują się jako 365 słonecznych dni w roku. Deszcz tam pojawia się sporadycznie — jeśli już to zimą i tylko na niektórych wyspach. Na każdej z wysp występuje lokalny mikroklimat. Na wyspach leżących blisko Afryki — Fuerteventura i Lanzarote temperatury powietrza osiągają latem nawet 30°C, a deszcze są tam rzadkością — nawet zimą.

Plaża na Lanzarote

Warunki żeglarskie

Ciepła pogoda w połączeniu ze sprzyjającymi wiatrami elizejskimi (nazywanymi tak przez mieszkańców archipelagu) sprawia, że warunki żeglarskie na Wyspach Kanaryjskich są rewelacyjne. Największym wyzwaniem dla tutejszych żeglarzy są strefy akceleracji i wiatry tunelowe. Koniecznie należy zwracać uwagę na ostrzeżenia, ponieważ wysoka fala może stanowić duże wyzwanie dla mniej doświadczonych miłośników jachtingu. Kiedy zdecydujemy się na wybór jachtu w tym regionie, warto postawić na właściwe wyposażenie i odpowiednią dzielność morską.

Wyspa wulkanów — Lanzarote

Lanzarote jest jednym z najpopularniejszych miejsc na Wyspach Kanaryjskich. Nie bez powodu nazywana jest „wyspą wulkanów” – przed milionami lat została zrodzona z ognia i wody. Jest wyjątkowa ze względu na swoją majestatyczną urodę i wulkaniczne krajobrazy. Na wyspie znajduje się ponad 100 wulkanów, z których niektóre wciąż są czynne. Na Lanzarote na turystów czeka wiele atrakcji turystycznych. Na południe od rybackiej wioski El Golfo, leży krater o tej samej nazwie — w jego wnętrzu uformowało się głębokie jezioro Charco de los Clicos. Niewątpliwie wyjątkową atrakcją jest Jameos del Agua, czyli tunel wulkaniczny i jaskinie z podziemną restauracją, salą koncertową i słonym jeziorem. Szczególną atrakcją dla zapalonych żeglarzy jest miasteczko portowe — Orzola. Wypływają z niego statki wycieczkowe na sąsiednią wyspę Graciosa. Inne miejsca godne uwagi na Lanzarote, to m.in. Park Narodowy Timanfaya, jaskinia Cueva de los Verdes, nadmorski deptak i szerokie miejskie plaże w Puerto del Carmen czy chociażby kaktusowy ogród botaniczny — Guatiza Jardín de Cactus.

Jeśli jesteście zainteresowani wyspą wulkanów, to zachęcamy Was do obejrzenia naszego materiału wideo, właśnie z Lanzarote!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

jeden × dwa =