Czarter jachtu na Costa Brava

Hiszpania, obok Chorwacji, Grecji oraz Włoch, jest jednym z popularniejszych regionów do czarterowania jachtów. Szerokie możliwości, jakie daje jej położenie, sprawia, że cieszy się zainteresowaniem zarówno w okresie letnim, jak i wczesną jesienią oraz późną wiosną. Oto kilka wskazówek, z którymi warto zaznajomić się przed czarterem jachtu na Costa Brava.

Północna część wybrzeża

Na mapie Costa Brava jawi się jako piękny skrawek ziemi tuż przy Morzu Balearskim. Czarterując tu jacht, możemy spodziewać się pięknego rejsu, z wieloma możliwościami eksploracji oraz przystankami, zachęcającymi do zacumowania naszego jachtu. Wybierając ten zachodni kawałek Europy, powinniśmy rozważyć kilka niezwykłych miejsc. Jednym z nich jest Roses — gmina usytuowana w północnej części wybrzeża. Jest dobrze znana turystom, zwłaszcza z piaszczystych plaż, które rozpościerają się na 2 kilometry – to właśnie one przyciągają tłumy plażowiczów. Będąc w Roses, warto odwiedzić archipelag Cabo de Creus, który obfituje w przepiękne widoki, ukazujące różnorodność morskiej fauny i flory.

Kolejnym przystankiem, na który warto zwrócić uwagę, jest L’Estartit. Miejsce to przesycone jest historycznymi oraz kulturowymi atrakcjami. Z tego miejsca zobaczymy Muzeum Współczesnej Fotografii oraz ogród botaniczny, który zachwyca odwiedzających różnorodnością roślin. Między Roses a L’Estartit czeka także pewne urocze miejsce: L’Escala wraz z rezerwatem przyrody liczącym sobie 8 hektarów obszaru chronionego – chcąc poczuć się blisko natury, Montgri Natural Park powinien być obowiązkowym punktem naszej wyprawy po L’Escala.

Dalej na południe

Nie tylko północna część wybrzeża oferuje wiele atrakcji dostępnych po zejściu z pokładu. Płynąc na południe, warto zahaczyć o Palamós – miasto, gdzie w lokalnym The Fishing Museum nauczymy się wszystkiego o rybach. To miejsce daje nam także możliwość odwiedzenia lokalnego marketu rybnego, który prowadzi ,,aukcję” ryb!. Palamós jest idealnym miejscem dla pasjonatów sportów wodnych oraz dla tych, którzy chcieliby spróbować nurkowania czy surfowania po raz pierwszy w życiu.

Jeszcze niżej i bliżej Barcelony znajduje się ostatni omawiany przez nas zakątek wybrzeża Costa Brava – Tossa de Mar. Można tu zwiedzić zamek La Vila Vella oraz wejść do latarni morskiej, z której rozpościera się widok na cały region. To punkt warty uwagi szczególnie tych, którzy lubią cofnąć się w czasie i poczuć historyczny klimat.

Costa Brava obfituje w wiele atrakcji i mnóstwo uroczych miejsc, które zagwarantują niezapomniane przeżycia. Zwiedzanie ich podczas rejsu jachtem to wspaniały pomysł na wakacje na wodzie i relaks w atmosferze niezapomnianej przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

10 + osiemnaście =