Czarter jachtów Kanary – luksus na wyciągnięcie ręki

Lazur oceanu. Błękit nieba. Czysta plaża. Palmy szumiące na wietrze… To wcale nie kolejny kadr z serialu czy wymuskane zdjęcie z katalogu egzotycznych krajów. To opis Wysp Kanaryjskich, które są praktycznie na wyciągnięcie ręki i… na Twoją kieszeń. Kojarzone z luksusem tak naprawdę są dostępne dla każdego z nas i przez to coraz bardziej popularne.

„Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” – choć musimy odważyć się spojrzeć nieco dalej niż granice Polski i nawet krańce Europy, Wyspy Kanaryjskie wbrew pozorom są bardzo europejskie. Należąc do Hiszpanii tylko terytorialnie bliżej im do Afryki niż Europy, świetna lokalizacja pozwala jednak czerpać dosłownie wszystko, co na Ziemi najlepszego…

To się dzieje naprawdę…

W dobie Photoshopa trudno nam uwierzyć, że to, co widzimy na kolorowych zdjęciach może właśnie tak wyglądać w rzeczywistości. Wyspy Kanaryjskie, z najbardziej popularnymi pośród nich – Teneryfą, Gran Canaria czy Lanzarote, kuszą wszystkim, co najlepsze. Wspomniana lazurowa toń oceanu kusi choćby tygodniowym czarterem jachtu tak, by móc mieć jego uroki w pełnym wymiarze, na wyciągnięcie ręki, z poczuciem nieskrępowanej wolności, która pozwala płynąć, gdzie oczy poniosą i smakować życie.

Wyspy Szczęśliwe…

Nie bez powodu starożytni zwali je Wyspami Szczęśliwymi. Tu morze całuje niebo, a góry schodzą na piaszczysty brzeg – trudno powstrzymać się przed poetyką, kiedy krajobrazy rzucają urok tak, że nie sposób opuścić tego miejsca bez poczucia żalu. To wymarzone miejsce na przezimowanie dla ciepłolubnych (zimą średnia temperatura wynosi tu… + 18 stopni) oraz przyjemna alternatywa dla tych, którzy marzą o wakacjach bez upałów (średnio + 24 stopnie latem).

Pomyśl…

Śmiało możemy polecić ten archipelag marzeń jako niewyczerpane źródło przeżyć i idealne miejsce do odpoczynku przez duże O. Kojarzone z nieustającą fiestą, zabawą i relaksem.

 

Czarter jachtów Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie kuszą różnorodnością atrakcji, o których szczegółowo w kolejnych wpisach naszego bloga. Jest o czym pisać, jest co podziwiać, jest o czym marzyć, a raczej co planować – wejdź na YACHTIC i sprawdź, jakie jachty możesz mieć od ręki w tej krainie lazuru i spokoju na krańcu Europy.
 
Czarter jachtów Wyspy Kanaryskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

szesnaście − piętnaście =