Jak wybrać jacht w najlepszym stanie technicznym?

Chciałbym taki jacht, aby na pewno wszystko było na nim sprawne”. Czasami słyszymy to od naszych klientów. Niekiedy jest to wynik nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości, jednak w zdecydowanej większości jest to tylko obawa spowodowana zasłyszanymi opiniami. Jak wybrać jacht w możliwie najlepszej kondycji technicznej?

1. Wybieraj jachty nowsze

Na młodszych jachtach jest znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia usterek, a zainstalowane na nich urządzenia są nowocześniejsze, zatem znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Czasami wystarczy dopłacić niewiele, aby popłynąć nowszym jachtem.

2. Pływaj na początku sezonu

Przed rozpoczęciem sezonu jachty są przygotowywane do czarteru. Remonty, naprawy, a jak zajdzie taka potrzeba nawet wymiana elementów wyposażenia na nowe. Dostajemy jacht po serwisie zimowym, a do tego w rozsądnych cenach.

3. Wybieraj jachty rzadziej wynajmowane

Często „niewypełniony kalendarz” jest spowodowany trochę wyższą ceną w stosunku do podobnych ofert, mniej popularną mariną lub zwykłym przypadkiem. Wynikają z tego jednak wymierne korzyści. Po pierwsze jacht nie jest mocno eksploatowany, a po drugie w tygodniowych przestojach pomiędzy czarterami operator może na spokojnie przeprowadzić przegląd jachtu.

4. Wybieraj jachty polecanych operatorów

W naszej ofercie przy wielu jachtach można znaleźć pomarańczową łapkę „OK”. Pojawia się ona przy wysoko ocenianych jachtach, pływających we flocie operatorów, których klienci oceniają najwyżej i mają z nimi tylko bardzo dobre doświadczenia. Możesz znaleźć takie jachty zaznaczając opcję „tylko polecane” w naszej wyszukiwarce.

5. Sam zadbaj o jacht

Operatorzy dokładają wszelkich starań ku temu, aby wszystko na jachcie działało, jednak choćbym sam osobiście sprawdził każdą, najmniejszą śrubkę na jachcie to nie dam gwarancji, że nic się nie popsuje. Jachty pracują w trudnych warunkach, a załogi na jachtach są różne. Zawsze coś się może popsuć. Mój dobry kolega, bardzo doświadczony kapitan mówi zawsze –  „Musisz słuchać jachtu – jak go coś boli to Ci powie, ale musisz słuchać!”. Słuchajcie jachtów i dbajcie o nie jak o własne. Unikniecie awarii i Wy, i następne załogi.

  1. Grzegorz pisze:

    Działa 🙂 – mieliśmy drobny kłopot, ale był spowodowany pkt. 5. Na szczęście była to drobnostka. Potrącono nam trochę z kaucji, ale uczciwie i niewiele… nie popsuło nam to wakacji – dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

15 − czternaście =