Jak spakować się na rejs? Co zabrać na jacht?

Zbliża się czas wakacji, dlatego też, wiele osób rozważa przygodę, jaką jest czarter jachtu. To To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy kochają wodę i pragną się zrelaksować. Rejs jachtem w promieniach słońca budzi niesamowite doznania. Ważne jest jednak, by odpowiednio przygotować i wiedzieć jak spakować się na rejs.

Złote zasady

Po pierwsze, warto zaopatrzyć się w miękką torbę. Dzięki temu, jej rozmiary będą mniejsze i pozwoli to zaoszczędzić miejsce w kabinie na jachcie. Istotną kwestią jest kierowanie się zasadą “przezorny zawsze ubezpieczony”. Warunki pogodowe na jachcie mogą zmieniać się w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego też, warto jest zabrać ze sobą różne ubrania, by zmiany atmosferyczne nie były zaskoczeniem. Po trzecie, dobrym rozwiązaniem jest spakowanie drobniejszych rzeczy, takich jak kosmetyki czy leki do organizera, który może skutecznie zapobiec zagubieniu się niezbędnych rzeczy.

Złoty środek w pakowaniu

Część osób ma skłonności do minimalizmu i zabiera ze sobą w podróże jak najmniej ubrań i rzeczy. To rozwiązanie nie jest wskazane jednak w przypadku czarteru jachtu – zmienność pogody i komfort inny niż w hotelu mogą sprawić, że szybko zatęsknimy za pozostawioną w domu kurtką czy sprzętem elektronicznym. Z drugiej strony nie warto zabierać ze sobą zbyt wiele. Pokład jachtu to dość ograniczona przestrzeń – warto o tym pamiętać już na etapie pakowania. Niepotrzebne przedmioty i tony ubrań wcale się nam nie przydadzą i będą tylko przeszkadzać nam i innym członkom załogi. Będą dodatkowo sprzyjać nieporządkowi, a na pokładzie jachtu jest to wysoce niewskazane. Najlepiej jest więc wybrać złoty środek, czyli spakować nie za mało i nie za dużo rzeczy zarazem.

Jak jednak osiągnąć wspomniany złoty środek? Z pomocą przychodzą Kinga i Damian, który w jednym z najnowszym filmów na naszym kanale “Jak się spakować na rejs?” przygotowali dla Was listę rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w damskim i męskim bagażu. Obejrzyjcie koniecznie i nie zapomnijcie nas zasubskrybować. Zapraszamy!

Z żeglarskim pozdrowiemiem
Zespół YACHTIC.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

3 × 2 =