Jacht żaglowy, motorowy, katamaran, a może gulet?

Firmy czarterowe oferują różne rodzaje łodzi, a my, chętni na wakacje na jachcie, nie do końca wiemy czym one się różnią i który z nich będzie dla nas najlepszy. Poniżej małe przybliżenie i charakterystyka:

Jachty żaglowe jednokadłubowe – najpopularniejsze jachty dostępne w czarterach na całym świecie. Cena ich czarterów jest przystępna, nie są kłopotliwe w sterowaniu i dostarczają najwięcej żeglarskich emocji. Wyposażone są w silniki, jednak ich głównym napędem są żagle.

Jachty motorowe – ich zaletą jest wysoki komfort oraz duże prędkości które rozwijają, co pozwala na pokonywanie dużych odległości w krótkim czasie. Ich wadą są bardzo wysokie koszty zużywanego w olbrzymich ilościach paliwa, jednak pozwalają nam zwiedzić wiele miejsc w krótkim czasie. Dodatkowo na jachcie motorowym nie ogranicza nas kierunek wiatru.

Katamarany – bardzo wysoki komfort, mnóstwo przestrzeni na pokładzie, obszerne wnętrza i bezpieczeństwo czyni je idealnymi na wyprawy z dziećmi. Najlepszy wybór dla tych, którzy na jachcie chcą głównie plażować. Są zauważalnie droższe od jachtów żaglowych jednokadłubowych. Ich głównym napędem są żagle, chociaż spotyka się nieliczne katamarany motorowe.

Gulety  – to właściwie duże jachty żaglowe, najczęściej drewniane wyposażone we wszystkie udogodnienia hotelowe i posiadające stałą załogę, która dba o komfort gości na pokładzie.

Który z nich wybrać? To zależy od indywidualnych preferencji. Z pewnością dla rodzin z małymi dziećmi najlepsze będą katamarany, a jednokadłubowe jachty żaglowe to wybór przede wszystkim dla tych, którzy chcą zasmakować prawdziwych żeglarskich emocji. Jeżeli drzemie w Was demon prędkości, a koszty nie mają znaczenia spróbujcie jachtów motorowych. Macie ochotę na popływanie hotelem w stylu retro? Spróbujcie guletów! 🙂

jacht na morzu

Gdzie znaleźć jacht?

Wszystkie rodzaje jachtów znajdziesz na portalu YACHTIC. Znajdź łódź idealną dla Ciebie, sprawdź wolne terminy i wyczarteruj ją w najniższej cenie!

Znajdź jacht dla siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

jeden × cztery =