Idę dalej

Praca, dom oraz tysiące innych obowiązków, które z dnia na dzień przytłaczają nas coraz bardziej. Oczy, które już dawno przestały iskrzyć, bo kryją w sobie wiele bólu, doświadczeń i historii. Każda jest inna – jaka jest Twoja? Jak często zdarza Ci się wpaść w wir codzienności, zapominając o osobie, którą znasz najdłużej – mowa oczywiście o Tobie. Daj sobie chwilę, bo na to zasługujesz. YACHTIC.com w swoim cyklu Historie przedstawia film “Idę dalej”!

Intryguje i przeraża

„Idę dalej” jest przerażająco dobry, straszliwie rzeczywisty i pokazuje niezbyt wesołą prawdę. Ujawnia prawdziwe oblicze codzienności, która potrafi całkowicie pochłonąć. Jednak ukazuje także piękno przyjaźni, siłę i zaradność.

To historia trzech zupełnie różnych od siebie kobiet. Jedna z nich na co dzień ratuje życie, druga dba o ognisko domowe, a trzecia stoi na straży prawa. Dla każdej z nich nowy dzień to nowe wyzwania, które często kosztują je bardzo wiele. W trudnych chwilach uciekają się do najwspanialszych wspomnień, a jednym z nich jest właśnie wspólne żeglowanie.

Skłania do refleksji

Film inspiruje oraz skłania do refleksji nad własnym życiem. Ukazuje oblicze ambitnych Kobiet, na których to spoczywa ciężar obowiązków oraz wyzwań – musisz być silna, musisz być zorganizowana, MUSISZ. Rzadko kiedy zadajesz sobie pytanie, czego właściwie chcesz? Czego oczekujesz od życia? Piękne ujęcia okraszone wymownym tekstem piosenki w tle, stanowią idealny obraz tego, czym jest radość życia. 

Jachting przedstawiony jest w klipie jako oaza szczęścia i spokoju, do której w myślach uciekają się bohaterki. Stanowi dla nich oparcie w ciężkich chwilach, trudzie codzienności. Każda chce być światłem, nadzieją oraz inspiracją, ale żeby BYĆ, trzeba dać sobie chwilę uwagi, chwilę oddechu.

Od kuchni

Film wyprodukował zespół Rewers Film Crew, który stworzył również nasz poprzedni film z serii YACHTIC Historie: „Nie przychodź za wcześnie”. Autorem scenariusza jest Dorota Fórmanowska, a zdjęcia do filmu powstały w Warszawie i Chorwacji. Do współpracy przy tworzeniu filmu udało nam się zaprosić m.in. twórcę bardzo popularnego kanału YouTube Reżysera życia i Grzegorza Heromińskiego znanego z głównej roli w filmie Juliusza Machulskiego „Kingsajz”

Film ukazuje wiele wątków, jednak najważniejsze w nim pozostają kobiety.  „Idę dalej” to inspiracja oraz zachęta do odwagi, by żyć po swojemu, zwalniając tempo życia, jednocześnie, nie gubiąc w tym wszystkim siebie. Pokazuje, że jachting jest dobrą alternatywą, sposobem na codzienność, dzięki któremu – niezależnie od wykonywanej pracy, statusu czy pozycji – możemy przeżyć chwile, które zawsze będą cudownie słoneczne w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dwa + piętnaście =