Czarter jachtu w Turcji? Teraz to proste!

Turcja od wielu lat jest popularnym kierunkiem wakacyjnym Polaków. W tym roku zmieniają się warunki wjazdu do tego kraju. Czarter jachtu w Turcji stał się dużo łatwiejszy. Do tej pory trzeba było pamiętać o paszporcie i nie chodzi tu tylko o jego zapakowanie. Należało pamiętać o tym, aby dokument był ważny 150 dni.

Chyba nikt nie lubi formalności i papierologii? Jeśli przeraża Cię wizja wyrabiania nowego paszportu (czas oczekiwania, kolejki w urzędzie), to na pewno ta informacja Cię ucieszy! Turcja zniosła obowiązek paszportowy dla Polaków. Wystarczy dowód osobisty, ale to nie wszystko! Dodatkowo zostaliśmy zwolnieni z konieczności posiadania wizy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie GOV: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/turcja

A co z restrykcjami dotyczącymi COVID?

Od 1 czerwca Turcja zniosła obowiązek okazywania:

  • certyfikatów szczepień,
  • certyfikatów ozdrowieńca,
  • negatywnych wyników testów na koronawirusa.

W związku z powyższym wjazd do Turcji możliwy jest bez żadnych ograniczeń. Wystarczy spakować walizkę i dobry humor, oraz dowód osobisty.

Czarter jachtu w Turcji – czy drogo?

Ależ skąd?! Ceny czarterów w Turcji są porównywalne z chorwackimi cenami. Nawet jeśli nie planujesz wakacji w szczycie sezonu, to wrzesień i październik jest bardzo dobrym okresem na taki wypad. Sprawdź naszą ofertę w TUTAJ.

czarter-jachtu-w-turcji-marina-w-turcji

A jak z połączeniami lotniczymi do Turcji?

Często wydaje się, że podróż samochodem jest bardziej korzystna, dlatego wielu klientów wybiera Chorwację. Jednak nie zawsze jest tak, jak nam się wydaje – biura podróży takie jak Rainbow oferują bilety czarterowe do Bodrum w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o czarter jachtu z Göcek to najbliższym lotniskiem jest międzynarodowy port lotniczy w Dalaman (odległość od mariny to około 25km). Loty do Dalaman znajdziecie z Berlina z przesiadką w Istambule liniami Turkish Airlines. Przy obecnych cenach paliwa, lot samolotem do Turcji może okazać się bardziej przystępny cenowo niż wyjazd samochodem do Chorwacji, oczywiście w zależności od terminu.

Czy są jeszcze jakieś formalności konieczne przy czarterze w Turcji ?

Nie! Wcześniej osoby, które wybierały się na wakacje do Turcji, miały również obowiązek wypełnienia elektronicznego formularza zgłoszenia podróżnego – Traveler Entry Form. Wymóg ten został zniesiony w marcu 2022 roku. Obecnie nie ma już obowiązku wypełniania formularza.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Klaudia z YACHTIC.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

1 × dwa =