Majorka – wymarzone miejsce na wakacje

Kto z nas chociaż raz nie marzył o urlopie na Majorce? Podczas wakacyjnego rejsu możemy odwiedzić tę rajską wyspę. Majorka oferuje wiele atrakcji i jest miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy jest zwolennikiem błogiego leniuchowania, czy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Co ciekawego może zaoferować Majorka?

Miłośnicy żeglowania mogą zacumować w Palma de Mallorca – pięknym porcie, a zarazem stolicy i największym mieście Balearów. Specyficzna atmosfera tego miejsca od razu wprowadza w wakacyjny nastrój. Miasto to znane jest z nocnego życia – kluby, dyskoteki i restauracje sprzyjają beztroskiej zabawie. Nad Palma de Mallorca króluje gotycka katedra La Seu. U jej podnóża można zobaczyć rzeźby współczesnych artystów, a tuż obok siedzibę władców mauretańskich, a później królów Majorki – Palau de Almudaina.

Na Majorce Polacy powinni odwiedzić miejscowość Valldemossa, gdzie Fryderyk Chopin wraz z pisarką George Sand spędzili trzy miesiące na przełomie 1838 i 1839 roku. Pamiątki po tym pobycie można zobaczyć w klasztorze kartuzów. Sam klasztor też jest zabytkowy – jego historia sięga XIV wieku. Zakonnicy organizują w nim koncerty fortepianowe z muzyką Chopina.

Majorka to doskonałe miejsce dla kolekcjonerów pięknych widoków – zachwyt budzą nie tylko zabytki, ale też malownicze piaszczyste plaże, turkusowy błękit morza, wąwóz Torrent de Pareis, pełna serpentyn droga do zatoki Sa Calobra, utrzymana w średniowiecznym stylu wioska Deia, czy wrota do raju – czyli skały, między którymi widać, jak niebo „zlewa się” z morzem. Warto też wybrać się na półwysep Formentor – bajecznie wychodzą tam sesje fotograficzne. Na tym półwyspie, położonym na północno zachodnim krańcu Majorki, można zwiedzić latarnię morską z 1860 roku i klimatyczne, dzikie zatoczki, do których prowadzi specjalne oznakowanie.

Żeglarzom, którzy odwiedzają Majorkę tylko „przelotem” polecamy kolejkę Ferrovial de Soller, dzięki której można szybko poznać uroki wyspy i zobaczyć m.in. gaje cytrusowe i migdałowe. Podróż nie jest zbyt komfortowa, ale widoki są niezapomniane.

znajomi na wakacjach

Żeglarska przygoda na Majroce

Daj się porwać falom Morza Śródziemnego! Wynajmij jacht, zabierz przyjaciół i przeżyjcie razem przygodę życia!

Zarezerwuj wakacje marzeń na Majorce!

Dla tych, którzy na wakacjach szukają wrażeń

Miłośnicy mocnych wrażeń i aktywnego wypoczynku na pewno zechcą odwiedzić jaskinie Coves des Hams i Jaskinie Smocze. Te ostatnie mają 2,4 km długości i nawet 25 m wysokości. Podczas ich zwiedzania można wziąć udział w koncercie z elementami świetlnymi na brzegu jeziora Martel, które w sobie kryją. Jezioro to jest jednym z największych tego typu jezior na świecie. Otoczenie i wrażenia – jedyne w swoim rodzaju!

Miasteczko Alcudia pogodzi rodziny, w których zwolennicy sportu toczą bój z miłośnikami kultury – mamy tu i zatokę idealną do uprawiania sportów wodnych, i zabytkowy, rzymski teatr, a także muzeum historii miasta. Miejscowość ta, pełna wąskich uliczek, jest świetna do leniwego wypoczynku i długich spacerów. Na pewno zaliczymy ją do jednych z piękniejszych na Majorce.v

Dla tych, którzy na wakacjach szukają spokoju i odpoczynku

Kto woli ciszę i spokój od turystycznych atrakcji, może wybrać się do Parku Przyrodniczego S’Albufera i do muzeum przyrodniczego. Park położony jest między Alcudią a Can Picafort i pozwala uciec od zgiełku i tłumów. Warto go odwiedzić, gdy jesteśmy zmęczeni „wakacyjnym” trybem życia i chcemy nieco urozmaicić urlopowy harmonogram.

Niezależenie od tego, z kim zacumujesz na Majorce – z dziećmi, teściami, czy znajomymi, na pewno nie będziecie się nudzić. Wyspa oferuje wiele atrakcji – także lokalnych, które odkryjecie na pewno podczas przemierzania tego wyjątkowego miejsca na ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

15 − siedem =