Baleary – przewodnik po Hiszpanii

Wybierając Baleary jako swój cel podróżniczy macie pewność, że się nie zawiedziecie. Archipelag leżący w zachodniej części Morza Śródziemnego jest jednym z najpopularniejszych europejskich miejsc turystycznych. Powodem tego jest z pewnością niezwykle przyjazny klimat, nieustannie świecące słońce i mnogość tętniących życiem miasteczek. Każdego roku odwiedza je około 5 mln turystów, przez co infrastruktura hotelowa jest tam znacznie rozwinięta. Archipelag posiada także bardzo dobrze rozwiniętą sieć marin dlatego jest idealną okazją na rejs jachtem.

Baleary od 1983 r. są wspólnotą autonomiczną i stanowią prowincję Hiszpanii. W skład archipelagu wchodzi około 200 zróżnicowanych wysp, z których największą popularność zdobyły Majorka, Ibiza i Minorka. Położenie w strefie klimatu śródziemnomorskiego sprawia, że jest tam całkiem ciepło nawet w zimie.

Majorka

Największa wyspa archipelagu położona jest 80 km od Hiszpanii. Będąc na Majorce będziecie mogli zaznać kąpieli w krystalicznie czystej wodzie, udać się na wycieczkę w góry, a wieczorem pójść do nocnego klubu.

Zwiedzając teren stolicy wyspy Palma de Mallorca poczujecie niezwykły klimat Hiszpanii. Wielbiciele architektury będą zachwyceni bogactwem obiektów do zwiedzania, jakie oferuje Majorka. Głównymi punktami na szlaku zabytków są zaprojektowana przez Antonio Gaudiego katedra La Seu, muzeum sztuki sakralnej de Lla Catedral, pałac de l’Almudaina, a także stare miasto.

Ibiza

Legendarna wyspa, trzecia pod względem wielkości i ludności archipelagu. Jej symbolem jest zabawa do białego rana. To tutaj mieści się niezliczona ilość klubów, dyskotek i restauracji. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto odwiedzić to miejsce. Ibiza to także przepiękne plaże, mnogość wysepek, zatoczek i jaskiń. Nie brakuje tam również zachwycającej, tradycyjnej architektury jaką odnajdziemy w mniejszych wioskach typu Santa Agnes czy Santa Gertrudis.

W stolicy Ibizy wartymi obejrzenia są Górne Miasto, gotycka katedra i kościół Santo Domingo. W zachodniej części wyspy znajduje się także miasto portowe San Antonio, które szczególnie zainteresuje wielu żeglarzy.

Wynajem jachtów w Hiszpanii

Nowoczesne i świetnie wyposażone mariny, a do tego świetnie warunki żeglarskie. W Hiszpanii nawet zimą temperatura zazwyczaj nie spada poniżej zera.

Zobacz jachty w Hiszpanii

Minorka

W przeciwieństwie do Majorki i Ibizy, wyspa ukazuje całkowicie odmienne oblicze Balearów. Ze względu na mniejszą popularność wśród turystów, panuje tam spokój i cisza. Charakterystycznym elementem są dzikie, złociste plaże, na których można się zrelaksować i odpocząć.

Zbudowana na wzgórzu stolica Minorki – Mahon posiada jeden z największych naturalnych portów europejskich. Na wyspie brakuje dyskotek, deptaków i promenad, przez co jest niezwykle kameralna i odpowiednia dla osób zmęczonych zatłoczonymi miejscami.

Baleary sprostają wymaganiom niemal każdego turysty. Osoby zainteresowane wszelkiego rodzaju rozrywkami pokochają Ibizę i Majorkę, a podróżnicy poszukujący wytchnienia odnajdą je na Minorce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

4 × 5 =