Czarter jachtu w Grecji w czasie kryzysu

Zapewne każdy z Was słyszał o kryzysie i bankructwie w Grecji. Pewnie wielu przestraszyło się napływającymi z telewizyjnych wiadomości komunikatami i postanowiło, że póki sytuacja się nie unormuje, to nie będą podróżować do tego kraju. Internet aż huczy od wieści, że greckie bankomaty nie wypłacają pieniędzy, banki są zamknięte, a sklepowe półki puste. Czy na prawdę jest się czego obawiać?

Ci, którzy w ostatnich czasach odwiedzili greckie wyspy zapewne potwierdzą, że pewnego rodzaju napięcie widoczne jest tylko na kontynencie, w rejonach Aten. Na wyspach natomiast życie dalej toczy się spokojnym trybem, tak charakterystycznym dla Greków i greckich marin.

Mało tego – obrazy ukazujące zamieszki w centrum Aten uznawane są przez Greków za krzywdzące, gdyż ich ojczyzna ukazywana jest jako kraj tonący w przemocy. Władze Grecji informują nas, że błękitne morze, tradycyjne wyspy i miły grecki klimat pozostają nietknięte przez kryzys finansowy.

Nie ma też powodu do obaw o wyposażenie sklepów. W marketach nie brakuje towarów, a lokalne, małe sklepiki nie świecą pustkami, wbrew opiniom w mediach. Ceny nie są dużo wyższe niż w Polsce. Można powiedzieć, że są bardzo zbliżone.

Jeśli chodzi zaś o wypłaty z bankomatów, to podobno nie ma z tym żadnego problemu. Na wszelki wypadek jednak warto zabrać większą ilość gotówki, by mieć zabezpieczenie finansowe na wszelki wypadek.

Ambasador Grecji Gabriel Coptsidis zapewnia, że kryzys gospodarczy nie odbije się na turystyce, bo ta jest dla Greków bardzo ważna i serdecznie zaprasza wszystkich Polaków do odkrywania tego antycznego kraju.

liny na jachcie

Uspokoiliśmy Was? 🙂

No to czas znaleźć wypasiony jacht i odkrywać greckie wyspy!

Jachty w Grecji

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *