Montenegro na wakacje

Czarnogóra to piękny i ciekawy kraj, choć jeszcze nie tak popularny jak Grecja czy Chorwacja. Choć z roku na rok przybywa tu coraz więcej turystów, zarówno tych, którzy wybierają wakacje na jachcie, jak i tych, którzy swój wolny czas wolą spędzać na lądzie, to wciąż są tu miejsce niezatłoczone, w których możemy w pełni odpocząć. Czarnogóra położona jest nad Morzem Adriatyckim, a klimat, który tu panuje określany jest jako śródziemnomorski oraz kontynentalny. Graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią.

Kiedy jechać na wakacje w Czarnogórze?

Najlepszym czasem na wakacje w Czarnogórze są miesiące tuż przed lub po sezonie. Nie chodzi tu tylko o tłok i napływ turystów, ale także o temperaturę. Latem upały mogą osiągać nawet 35-40°C, co sprawia, że dla większości z nas są uciążliwe, a wytrzymanie na słońcu w takim skwarze staje się nie lada wyczynem. Najfajniejszą formą spędzania wakacji w Czarnogórze jest dla nas oczywiście jachting! Dobrze wyposażony jacht, świetne warunki żeglarskie oraz mariny i przybrzeżne tawerny to coś, w czym odnajdzie się każdy – miłośnik dobrej zabawy i aktywności, prawdziwy leniuch, a także najmłodsi załoganci jachtu.

Kot w Czarnogórze

Wakacje w Czarnogórze to nie tylko wspaniałe pejzaże, niezwykłe krajobrazy i dzika natura, przejawiająca się w postaci stromych klifów, surowych gór oraz lazurowej tafli morza, ale także dopełnienie widoków wyjątkową architekturą – starymi miasteczkami, portami, monastyrami i wioskami rybackimi. Wybierającym się na jacht w Czarnogórze, szczególnie polecamy odwiedzenia miast, takich jak Budva, Rafailovici, Bar czy Sutomore.

Jakie miasta odwiedzić w Czarnogórze?

Żeglarze bardzo często odwiedzają Bar, by to własnie tutaj rozpocząć swój rejs po Adriatyku. Będąc w Barze, koniecznie trzeba odwiedzić mury Starego Baru, by z wysokości zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę. Uwierzcie – każda wspinaczka jest tego warta! Sutomore położone jest w niedalekiej odległości od Baru, nad zatoką Sutomorski Zaliv. To miasto znane jest głównie ze swojej imponującej Czerwonej Plaży (tak, iasek rzeczywiście jest czerwony!) oraz drugiej, bardzo długiej, piaszczystej plaży, co w tym rejonie wcale nie zdarza się za często. Oprócz tego można tutaj zobaczyć ruiny twierdzy Haj-Nehaj.

Budva to kolejne, bardzo popularne i chętnie wybierane przez turystów miasto Czarnogóry. Niektórzy tutejsze wybrzeże nazywają mianem „Riwiery Budvańskiej”, porównując ją do tej najsłynniejszej, Francuskiej. Budva to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy lubią dobrze się bawić podczas licznych wydarzeń organizowanych przez miasto w jego sercu. Miasto Rafailovici słynie z najpiękniejszej plaży w Czarnogórze – Becici, dlatego jeśli jesteś miłośnikiem kąpieli słonecznych, „plażingu” i sportów wodnych, powinieneś je odwiedzić.

Opowiadać o Czarnogórze można by jeszcze wiele, jednak najlepiej poznać miasto poprzez doświadczenie go na własnej skórze. Dlatego nie czekajcie dłużej – zarezerwujcie najlepszy jacht w dogodnym dla Was terminie!

Czarter jachtów Czarnogóra

Zobacz dostępne typy i modele. Zbierz załogę i zarezerwuj jacht z gwarancją najniższej ceny!

Zobacz jachty w Czarnogórze!

  1. Aga – Ooo tak, Budva jest mega. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!
    Arek – przestań tylko marzyć, zrealizuj swoje marzenia 🙂 Zapraszamy do nas po jacht 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

cztery + dziewięć =