Czarter jachtów w Czarnogórze

Czarnogóra to magiczne, wciąż nieodkryte przez wielu miłośników jachtingu miejsce, które ma do zaoferowania znacznie więcej niż piękne widoki i wspaniałe warunki do wypoczynku. To kraina rozsianych wśród górskich łańcuchów średniowiecznych mieścin, tajemniczych wysepek i krystalicznej wody, odbijającej ten piękny krajobraz jak lustro.

Zatoka Kotorska

Pływanie jachtem w Czarnogórze to przede wszystkim doświadczanie piękna Zatoki Kotorskiej, czarnogórskiej perły w południowej części Morza Adriatyckiego. Znajdziemy tu urokliwe plaże, dziesiątki barów i plażowych klubów, uliczny gwar, nocne życie i prawdziwy luksus. Wokół rozciągają się strome zbocza pełne obfitych oliwnych gajów, z których rozpościera się widok na zapierający dech w piersiach Półwysep Lustica, jedno z najpopularniejszych miejsc w całej Czarnogórze. To tutaj umiejscowione jest słynne miasto kwiatów – Herceg Novi, pełne śródziemnomorskiej architektury i olśniewającej roślinności. Grzechem jest nie odwiedzić miasteczek w Riwierze Budwańskiej, w tym spektakularnego kompleksu Sveti Stefan, w którego pobliżu znaleźć można słynne różowe plaże.

Czarter jachtu w Kotorze

Monako Czarnogóry

Fantastyczne lokacje, idealne położenie, wolne od podatków paliwo to atuty, dla których miłośnicy jachtingu ściągają do Czarnogóry chociaż na jeden, dwa dni, w drodze do Dubrownika. Warto tu jednak zostać na dłużej! Koniecznie trzeba zobaczyć wtedy „Monako Czarnogóry”, czyli Porto Montenegro, niegdyś jugosłowiańską bazę marynarki, a dziś luksusową destynację wakacyjną dla bogaczy z całej Europy. W miasteczku Tivat czekają na nas z kolei ekskluzywne butiki, restauracje i kluby sportowe. Następnie warto odwiedzić „Dubrownik Czarnogóry”, czyli miasto Kotor, a w nim takie miejsca jak wybudowana w XII w. Katedra Świętego Tryfona w Kotorze, czy Stara Winiarnia na kotorskiej starówce, w której można skosztować najlepszego wina i serów.

Kotor nocą

Romantyczne Perast

Nieopodal Kotoru, można popłynąć do romantycznego miasteczka Perast, zabudowanego białymi kamienicami, barokowymi pałacami, wieżami i kościołami, pamiętającymi weneckie panowanie w XVI i XVII w. Południe możemy spędzić na jednej z pobliskich wysp, Wyspie Matki Boskiej na Skale, gdzie znajduje się popularny wśród turystów kościół. Jeśli chcemy wybrać się w dłuższy rejs, dobrym pomysłem jest obranie kursu na południe, do miasteczka Ulcinj, niedaleko granicy z Albanią. Dawna piracka kryjówka, dziś zachwyca odwiedzających architekturą będącą pozostałością po Imperium Osmańskim i widokami na albańskie góry.

Wyczarteruj jacht w Czarnogórze

Poznaj uroki Czarnogóry z pokładu jachtu – zobacz najlepsze oferty w naszej wyszukiwarce online!

Obejrzyj jachty z Czarnogóry

Czarter jachtu w Czarnogórze to propozycja dla osób, które pociąga tajemnica, dzikość i przygoda w pięknym otoczeniu. Dziesiątki atrakcji, przystępne ceny i dobre, choć czasami wymagające, warunki żeglarskie sprawiają, że jachting tu jest czystą przyjemnością. Trudno porównać Czarnogórę do jakiegokolwiek innego miejsca — trzeba to poczuć na własnej skórze, a wierzcie nam, zdecydowanie warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

4 + sześć =