Tydzień na jachcie w Chorwacji w wersji ekonomicznej

Niedawno pisaliśmy o tym, ile kosztuje tygodniowy rejs po Chorwacji w wersji komfortowej, na nowym i dobrze wyposażonym jachcie pod opieką skipera. Teraz o trochę tańszych możliwościach spędzenia tygodnia wakacji na jachcie.

Koszty czarteru

Nadal zakładamy, że płyniemy ze skiperem. Tym razem wybieramy jednak trochę starszy i mniejszy, a co za tym idzie – mniej komfortowy jacht na 7 osób + skiper. Tygodniowy rejs wraz ze wszystkimi opłatami, bez kosztów dojazdu i wyżywienia będzie nas kosztował ok. 3200 EUR. Czyli ok. 1900 zł za osobę. Koszty te dotyczą oczywiście szczytowego sezonu letniego. Jeśli zaś zdecydujemy się na terminy w czerwcu lub we wrześniu, to stawki obniżą się jeszcze o ok. 10%.

Jachty, wraz ze specyfikacją i cenami, dostępne do wyczarterowania w okolicach Chorwacji możecie zobaczyć na tej stronie.

Wyżywienie

Jeśli zdecydujemy się żywić się we własnym zakresie, na jachcie, samodzielnie przyrządzając wszystkie posiłki, to nie będzie nas to kosztowało dużo więcej niż w domu. Produkty spożywcze w Chorwacji nie różnią się znacząco cenami.

Transport

Dojazd na miejsce i powrót samochodem osobowym to koszt ok. 1500 zł (średniej klasy samochód z opłatami za autostradę) czyli ok. 400 zł za osobę. Jadąc w 8 osób warto rozważyć wypożyczenie samochodu typu bus, często jest to tańsza opcja.

Możemy rozważyć też spędzenie drugiego tygodnia wyjazdu gdzieś na lądzie (Sail&Stay), wtedy koszt dojazdu rozkłada się nam na dwa tygodnie, co w ogólnym rozrachunku jest korzystniejsze. No i mamy więcej czasu by pozwiedzać i wypocząć 🙂

wybrzeże w Chorwacji

Jachty w Chorwacji

Zobacz dostępne jachty, sprawdź wolne terminy i ciesz się najniższą ceną na rynku wraz z pakietem ubezpieczeń!

Zarezerwuj jacht w Chorwacji w najlepszej cenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

11 + 3 =