Z kim kontaktować się podczas rejsu?

Każda osoba, która pierwszy raz decyduje się na czarter jachtu z pewnością odczuwa niepohamowaną ciekawość i duże emocje: Jak to będzie?. Nowe przeżycie, przygoda z bliskimi – to sprawia, że łatwo przeoczyć jakiś istotny  detal w procedurze czarteru jachtu. Szczególnie ważny jest etap przejęcia jachtu od operatora, a więc check-inu w marinie, z której wypływamy. Aby odbiór jachtu i cały kontakt z operatorem przebiegały sprawniej, przygotowaliśmy dla Was garść wskazówek na ten temat.

Kontakt z operatorem

Komunikacja z operatorem jest bardzo ważna dla naszego komfortu podczas wakacji na wodzie. Powinna być sprawna, otwarta i jasna dla wszystkich stron, co pozwoli uniknąć wszelkich niedomówień czy nieścisłości. Dialog z operatorem jest sposobem na to, aby zdobyć ważne informacje, a przede wszystkim, zaoszczędzić czas i nerwy. To w końcu operator najlepiej zna swoje jachty, ale również okoliczne atrakcje, tawerny, najlepsze kierunki podróży i kwestie, o których trzeba pamiętać pływając na danym akwenie. Odbierając od niego jacht, mamy szansę, aby wypytać o wszystko co nas interesuje – to najlepsze, najpewniejsze źródło wiedzy z jakiego możemy skorzystać podczas czarteru jachtu. Nawiązanie dobrego kontaktu z operatorem jest ważne także dlatego, że to właśnie z nim będziemy musieli rozwiązywać jakiekolwiek problemy, które przytrafią się nam w trakcie pływania jachtem. Operator pomoże nam we wszelkich awaryjnych sytuacjach, warto więc zadbać o właściwy kontakt i wzajemne zrozumienie. Pamiętajmy, że operator ma bardzo dużo pracy, szczególnie w dzień rozpoczynający czartery jachtów. Odwiedzając go, może się zdarzyć, że będziemy musieli chwilę poczekać na swoją kolej. Należy się wtedy uzbroić w cierpliwość i nie poganiać go, ponieważ to w żaden sposób nie przyspieszy sprawy, a już na pewno nie odbije się dobrze na naszych relacjach z nim.

Pomoc i informacja

Jeżeli po wypłynięciu z mariny przydarzy się nam jakakolwiek nieoczekiwana sytuacja lub problem, z którym nie możemy sobie poradzić samodzielnie, możemy skontaktować się operatorem drogą telefoniczną. Numer kontaktowy znajdziemy zawsze w dokumentach jachtu. Należy jednak mieć na uwadzę fakt, że operator chociaż może pomóc nam w trakcie awarii lub po prostu udzielić potrzebnych informacji, nie jest wszechwiedzący. Nie oczekujmy od niego znajomości każdego najdrobniejszego detalu na jachcie. Dobry operator zawsze postara się pomóc rozwiązać problem, szczególnie jeśli okażemy mu szacunek i wyrozumiałość.

Wskazówki z pierwszej ręki

Kto wie więcej na temat kontaktu z operatorem niż sam operator? Przygotowaliśmy dla Was wywiad z menedżerem bazy operatora Odisej Yachting! Ana na co dzień obsługuje osoby czarterujące jachty, dzięki czemu doskonale orientuje się w ich potrzebach, oczekiwaniach i najczęstszych problemach. Zapraszamy do obejrzenia filmu i subskrypcji naszego kanału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

11 − osiem =