Szukamy najlepszej opcji: First Minute czy Last Minute?

Choć na wakacje czekamy cały rok i większość z nas skrupulatnie odkłada do swoich skarbonek określoną sumę, by zaoszczędzić na wakacje marzeń, to wciąż staramy się znaleźć jak najbardziej korzystną finansowo ofertę. W tym miejscu bardzo często pojawia się pytanie: „wybrać wakacje First czy Last Minute?”.Która z opcji daje nam więcej możliwości? Która z nich ma więcej zalet i jest odpowiednia dla Ciebie? Dziś postaramy się wyliczyć wady i zalety poszczególnych opcji.

FIRST MINUTE

Opcja First Minute to zdecydowanie rozwiązanie dla osób lubiących planować z dużym wyprzedzeniem oraz ceniących sobie swobodę wyboru. Oferty First Minute pojawiają się już pod koniec roku i zazwyczaj trwają przez pierwsze trzy miesiące nowego roku. Jeśli liczymy na wysokie rabaty, to powinniśmy pomyśleć o wykupieniu jachtu już w grudniu czy w styczniu. Z czasem wolnych jachtów w niskich cenach jest coraz mniej.

Niewątpliwą zaletą First Minute jest szeroka oferta dostępnych jachtów z różnorodnym wyposażeniem i o różnych stopniach komfortu. To wtedy możemy dokładnie określić jakiego typu jacht nas interesuje, ile osób ma pomieścić i jakie dodatkowe udogodnienia ma posiadać oraz z którego portu chcemy startować, analizując wcześniej wygodne połączenie z Polski do miejsca czarteru jachtu. W skrócie – korzystając z First Minute znajdziesz dokładnie taką ofertę, jaka Cię interesuje. Kolejnym plusem First Minute jest po prostu… czas! Czas potrzebny na skrupulatne zaplanowanie trasy rejsu czy atrakcji, które chcemy odwiedzić. Bez trudu możemy także znaleźć dużo tańsze bilety lotnicze czy autokarowe na przejazd do i z mariny.

Minusem tej opcji jest fakt, że musimy zebrać załogę odpowiednio wcześnie. Nie wszyscy są tak uporządkowani, że planują swój letni urlop już w grudniu, dlatego często jest to problematyczne, zwłaszcza dla osoby, która organizuje rejs. First Minute to także średnia opcja dla rodzin z dziećmi, które tuż przed wyjazdem zaplanowanym kilka miesięcy wcześniej mogą się rozchorować. Wtedy jednak można wykupić tzw. ubezpieczenie od rezygnacji z czarteru, które gwarantuje zwrot kosztów rezerwacji w przypadku nagłej zmiany decyzji.

LAST MINUTE

Last Minute to atrakcyjne oferty, pojawiające się na krótko przed planowanym wyjazdem. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić i nie mają specjalnych, ścisłych wymagań dotyczących jachtu. Last Minute jest idealną opcją dla osób lubiących spontaniczność i ceniących sobie ciekawy sposób wypoczynku w stosunkowo niskiej cenie.

Oferty Last Minute na jachty różnią się nieco od ofert Last Minute w biurach podróży. Przygotowanie załogi, dojazd do mariny i inne formalności zajmują trochę więcej czasu, niż spakowanie walizek na tygodniowy pobyt w hotelu. Dlatego też oferty Last Minute pojawiają się np. tydzień, dwa lub trzy tygodnie przed planowanym rejsem. Pamiętajcie też, że czartery jachtów w sezonie zawsze trwają od soboty do soboty.

Jeśli chcecie skorzystać z ofert Last Minute, to dobrze jest odpowiednio wcześnie wybrać załogę i wstępnie wyznaczyć interesujący Was termin. Ułatwi to Wam szybkie podjęcie decyzji o wykupieniu rezerwacji, która pojawi się nagle. Ważne jednak, byście nie planowali skrupulatnie swojego rejsu. Ilość kabin, łazienek, dodatkowe wyposażenie i udogodnienia czy nawet miejsce wypłynięcia mogą różnić się w aktualnie dostępnej ofercie. Jeśli zbyt ściśle określicie swoje wymagania, możecie mieć problem ze znalezieniem dokładnie takiej oferty. Może się oczywiście zdarzyć, że Wasz wymarzony jacht nagle pojawi się w pożądanym terminie w mega niskiej cenie, choć jest to prawie tak prawdopodobne jak wygrana w totka 😉

Jak widzicie i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Prześledźcie je i przeanalizujcie swoją sytuację. Wybierzcie opcję, która lepiej sprawdzi się w Waszym przypadku.

Najważniejsze to pamiętać, by cała załoga była zadowolona z wyjazdu… Choć czy ktoś w ogóle może być niezadowolony z wakacji na jachcie? 🙂 Nie wyobrażamy sobie tego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dziesięć − 1 =