Kartą czy gotówką? Jak wpłacić kaucję za jacht czarterowy?

Przygotowaniom do czarteru jachtu towarzyszy wiele wątpliwości. W głowie pojawia się wówczas mnóstwo pytań dotyczących nie tylko samego kierunku, ale również formalnych spraw, które należy załatwić przed wyjazdem. Wiele z Was przyznaje, że pakowanie się, a także zapoznawanie się z informacjami dotyczącymi pogody, kultury i krajobrazu docelowej lokalizacji to jeden z najprzyjemniejszych etapów przygotowywania się do podróży. Poza tymi satysfakcjonującymi czynnościami, pozostaje kilka formalności, których trzeba dopełnić przed wyjazdem, by ostatecznie móc oddać się relaksowi i radości z urlopu. Jedną z nich jest wpłacenie kaucji za jacht.

Karta czy gotówka? Oto jest pytanie!

Wiele z Was często nas pyta, w jaki sposób opłacić kaucję. Odpowiedź na to pytanie często jest podyktowana decyzją konkretnego operatora i jego preferencjami dotyczącymi płatności. W ostatnich czasach operatorzy coraz częściej odchodzą od uiszczania opłat gotówką na rzecz płatności kartą kredytową.

Gotówka – wady i zalety

Gotówka jest często wybierana przez klientów preferujących tradycyjne metody płatności. Jest to najprostsze rozwiązanie, które jednak wiąże się z potencjalnym niebezpieczeństwem. Kwota kaucji wynosi zazwyczaj około 2000-3000 euro – przemieszczanie się z taką gotówką w portfelu jest dość ryzykownym rozwiązaniem. Zaletą tej metody jest niewątpliwie to, że gotówka jest zwracana do ręki właściciela w ostatnim dniu pobytu na jachcie.

Plusy i minusy płatności kartą

Drugi sposób płatności jest coraz częściej stosowany przez operatorów. Niewątpliwym atutem tej metody jest zdecydowanie fakt, iż pieniądze nie są przekazywane fizycznie, a za pośrednictwem karty kredytowej. Zanim zdecydujecie się na tego typu płatność, upewnijcie się np. w banku, czy aby na pewno Wasza karta posiada charakter kredytowy. Dodatkowo należy obowiązkowo sprawdzić, czy znajdujące się na niej środki wystarczają na pełne pokrycie kosztów kaucji. Procedura pobrania kaucji polega na zablokowaniu ustalonej wysokości środków i odblokowaniu jej w ciągu kilku lub kilkunastu dni roboczych. W związku z tym warto pomyśleć o tym, aby oprócz kwoty należnej kaucji, posiadać na koncie dodatkowe pieniądze np. na podróż powrotną.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł i materiał video okazał się dla Was wartościowy i merytoryczny. Liczymy na to, że teraz bez żadnych wątpliwości podejmiecie decyzję dotyczącą wyboru metody płatności.

    • YACHTIC pisze:

      Dziękujemy! 🙂 Mamy nadzieję, że rzeczywiście okaże się pomocny dla wielu miłośników wakacji pod żaglami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

pięć × 3 =