Jaki jacht wyczarterować?

Nasza załoga nie wyobraża sobie wakacji innych, niż te spędzone na pokładzie jachtu. Swoboda, luz i pełen relaks pod żaglami to coś, co cenimy sobie w życiu najbardziej. My, mając już swoje wieloletnie doświadczenie, dokładnie wiemy, czego chcemy, a co za tym idzie – jaki jacht wybrać. A Wy? Jeśli stawiacie pierwsze kroki w jachtingu lub jeśli jeszcze nigdy tego nie próbowaliście, to zapewne zgubiliście się wśród tysięcy dostępnych ofert. Chętnie podpowiemy Wam jaki jacht wybrać  – w końcu po to tu jesteśmy 🙂

Jacht żaglowy

Mowa tu o klasycznych jachtach z jednym kadłubem i trójkątnymi żaglami różnych rozmiarów i w różnej ilości. Jachty żaglowe, które możecie wyczarterować przez nasza stronę YACHTIC są nowoczesne i dobrze wyposażone, dzięki czemu Wy możecie ciszyć się komfortowymi wakacjami. Zazwyczaj mierzą od 6 do aż 30 metrów, a pływanie nimi jest ekonomiczne – nie wydajemy tyle, ile wydalibyśmy czarterując jacht motorowy, bo napędza nas siła wiatru. Jacht żaglowy sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie prawdziwą wolność i zachwyca ich łódź mknąca po falach. Wybierając go trzeba jednak pamiętać, że pływanie wymaga od nas zaangażowania – stawiania i zrzucania żagli, pracy przy cumach, szotach oraz przy kotwicach.

piękna pogoda na jachcie

Wyczarteruj jacht żaglowy

Zobacz dostępne jednostki i znajdź wolny termin idealny dla Twojej załogi!

Zobacz jachty żaglowe gotowe do czarteru

Jacht motorowy

Szybki, komfortowy i mniej wymagający niż żaglowy. „Motorówki”, które znajdziecie w naszej ofercie są bardzo komfortowe i znajdziecie na nich wszystko, czego potrzebujecie na wakacjach. Różne dostępne modele, rozmiary i moce silnika sprawiają, że Ty i Twoja załoga możecie wybrać dokładnie to, czego Wam potrzeba. Mniejszy jacht motorowy na krótszy wyjazd z małą załogą albo też większy z przestronnym wnętrzem na dwutygodniowy rejs. Dodatkowo prędkości, które można osiągnąć sprawiają, że możecie pokonywać długie dystansy każdego dnia, nie jesteście uzależnieni od siły i kierunku wiatru (jak w przypadku jachtów żaglowych), a co za tym idzie – zobaczycie znacznie więcej miejsc w krótkim czasie. Jacht motorowy to dobra opcja dla mniej doświadczonych, troszkę bardziej leniwych lub kompletnych laików, którzy chcą zakosztować pływania po morzu i cieszyć się pięknymi widokami z perspektywy wody. Jacht motorowy to także opcja dla tych, którzy na wakacjach szukają po prostu odpoczynku i nie chcą trudzić się pracą przy ożaglowaniu.

Katamaran

Podobny do klasycznego jachtu żaglowego jednak… posiadający dwa kadłuby, dzięki czemu zyskujecie ogromną powierzchnię, którą wykorzystacie tak, jak chcecie! Przestronne kabiny, wielki salon i komfortowe wyposażenie to coś, co charakteryzuje katamarany. Brak kilu gwarantuje płytkie zanurzenie, dlatego katamaran idealnie sprawdzi się w przypadku gdy chcecie wpłynąć do płytkiej zatoczki, czy nawet na plażę! Jego konstrukcja sprawia, że sunie po wodzie z ogromną prędkością, która jest niemożliwa do osiągnięcia na zwykłym jachcie żaglowym podczas tych samych warunków. Musimy się przyznać – katamaran to nasz ulubiony typ jachtu, właśnie z powyższych względów!

Mamy nadzieję, że choć trochę rozjaśniliśmy Wam pewne kwestie, dzięki czemu zyskaliście jakiś punkt zaczepienia. Macie pytania? Skontaktujcie się z nami, śmiało! 🙂

  1. piotr gajewski pisze:

    W tym roku na wakacjach w Gdańsku wyczarterowałem jacht Delphia z kilkoma znajomymi i wróciliśmy bardzo zadowoleni z wyprawy. Nie musiałem przejść przez tonę formalności i papierkologii więc w przyszłym roku szykuje nam się kolejny rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dwa × 3 =