Jak wygląda jacht?

Pierwszy wyjazd na jacht zawsze wiąże się z dziesiątkami pytań i niewiadomych. Większość z nich dotyczy tego, jak taki jacht dokładnie wygląda! Czy jest na nim mało czy dużo miejsca? Gdzie się na nim spędza czas, śpi i je? Jak komfortowe warunki panują na pokładzie? I jakie udogodnienia można dodatkowo dobrać? Nasza załoga postara się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, dzięki czemu będziesz wiedział dokładnie czego się spodziewać! Zapraszamy do lektury.

Kokpit i stanowisko sternika

Wchodząc na pokład jachtu, lądujemy w jednej z jego najważniejszych części, czyli w kokpicie. Kokpit to przestrzeń, w której w trakcie rejsu spędza się najwięcej czasu z całą załogą – odpoczywając, biesiadując, jedząc czy po prostu relaksując się. Znajdziemy tu duży stół, a obok niego kanapę, która pomieści wszystkich członków załogi. Dodatkowo to tu umiejscowione są bakisty, czyli specjalne miejsca do chowania sprzętu i przedmiotów. Z tyłu z kolei znajduje się stanowisko sternika z kołami sterowymi i z innymi przyrządami, np. opcjonalnym ploterem map (z ekranem i odbiornikiem GPS), który ułatwia nawigacje. Innym dodatkowym wyposażeniem może być rolowany lub listwowy grot, elektryczne kabestany, autopilot czy ster strumieniowy.

Co słychać pod pokładem?

Schodząc pod pokład, trafiamy do mesy. to tutaj znajduje się część kuchenna, zwana również kambuzem. Jest ona wyposażona w szafki, kuchenkę z piekarnikiem i zlew, dzięki czemu z łatwością można przygotowywać w niej posiłki – zupełnie jak w domu! Obok stoi duży stół i kanapy, idealne do jedzenia. Pod pokładem umiejscowione są także kabiny, w których śpią członkowie załogi, a w nich dwuosobowe lub piętrowe łóżka i miejsca na rzeczy prywatne. Jest tu również łazienka z toaletą i umywalką z natryskiem. Ci, którzy oczekują jeszcze lepszego standardu mogą postawić na jacht z klimatyzacją i ogrzewaniem, czy toaletą elektryczną!

Zobacz na własne oczy!

Chcesz zobaczyć, jak wygląda jacht na własne oczy? Żaden problem – obejrzyj nasz film, w którym Grzegorz z Karoliną oprowadzą Cię po jego pokładzie!

Dzięki wyszukiwarce czarteru jachtów online YACHTIC możesz znaleźć wymarzony model jachtu dosłownie w kilka minut. Wiele filtrów wyszukiwania, takich jak miejsce, cena czy data pozwalają na precyzyjne wyszukiwanie tylko najlepiej dopasowanych do Twoich potrzeb ofert. Co więcej, możesz wyszukiwać jachty z konkretnym wyposażeniem i dodatkowymi usługami, jak np. ubezpieczenie kaucji i możliwość zabrania ze sobą zwierzaka! Przekonaj się, jakie to łatwe i zorganizuj najlepsze wakacje w swoim życiu!

Jak wyszukać jacht w YACHTIC?

Interesuje Cię czarter jachtu ale nie wiesz od czego zacząć? Obejrzyj nasz film, który krok po krok przperowadzi Cię przez wyszukiwanie jachtu!

Przejdź do filmu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

9 − sześć =