Jak wybrać właściwą łódź do wyczarterowania?

Po pierwsze: skup się na potrzebach swojej załogi

Nie każdy jacht idealnie dopasuje się do swojej załogi. To załoga musi określić swoje potrzeby i według nich szukać konkretnej łodzi. Wraz ze swoją ekipą, rodziną czy przyjaciółmi, określcie ile oddzielnych kabin potrzebujecie. Jeśli jedziecie z parami, to zapewne będą chciały mieć osobne dwuosobowe kajuty. Zastanówcie się też, czy dzielenie jednej toalety z dziesięcioosobową załogą nie będzie rodzić problemów. Jeśli tak – szukajcie łodzi z dwiema toaletami. Jeśli chcecie mieć duży wspólny salon, dużą przestrzeń do opalania się i dużo większe kabiny – postawcie na katamaran. Dodatkową zaletą katamaranu jest to, że jest dużo bardziej stabilny, dlatego jeśli Twoja załoga jest podatna na choroby lokomocyjne, to ten rodzaj jachtu może być dla nich zbawienny. W przypadku gdy pływasz ze swoją załogą od wielu lat, lubicie sportowe emocje, przechyły i „ostre” pływanie – katamaran raczej nie jest dla Was.

Po drugie: nie poluj na najniższe ceny! „Najtaniej” wcale nie oznacza „najlepiej”

Superoferty i mega niskie ceny znalezione w internecie bardzo często oznaczają, że z danym czarterem lub łodzią może być coś nie tak. Nierzadko zdarza się też, że najtańsze czartery nie mają wliczonych opłat za skipera ani żadnych pakietów ubezpieczeń itd.

dzieci na jachcie

A u nas ubezpieczenie załogi dostajesz GRATIS!

Spokojna głowa to udany urlop. Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej rodziny i przyjaciół. Wyczarteruj jacht u nas i skorzystaj z darmowego pakietu ubezpieczeń!

Zobacz warunki ubezpieczenia

Zamiast polować na najniższe ceny – przekalkuluj swój budżet i poznaj różne opcje czarteru. Dowiedz się co oferują konkretne portale, tak jak pakiet ubezpieczeń w przypadku portalu YACHTIC. Warto też pamiętać, że ceny tej samej jednostki mogą się różnić w zależności od kraju, w którym się ona znajduje, na przykład jacht pływający w okolicy Włoch będzie droższy, niż ta sama łódź wyczarterowana w Holandii czy w Niemczech.

Po trzecie: pamiętaj, że najlepsze jachty są rezerwowane bardzo szybko. Nie czekaj na ofertę Last Minute

Zamiast tego skorzystaj z ofert Ultra First Minute! Jesteś zachwycony konkretnym jachtem? A może właśnie wróciłeś z rejsu, Twoja załoga zakochała się w jachcie i już planujecie przyszłoroczny wypad? Nie ma na co czekać – zarezerwuj go już dziś, zanim ktoś sprzątnie Ci go sprzed nosa. Terminarz ulubionych, popularnych jachtów zapełnia się bardzo szybko, a wolne terminy znikają w mgnieniu oka. Nie ma na co czekać, no chyba że nie macie tak ściśle określonych preferencji co do jachtu. Jeśli wolicie skorzystać z niższych cen, a nie zależy Wam na konkretnym modelu – spokojnie możecie czekać do ostatniej chwili. Na pewno coś znajdziecie J

Po czwarte: jeśli nie chcesz wydawać fortuny, ale marzysz o ekskluzywnych wakacjach wybierz starszy jacht poza szczytowym sezonem

Bez trudu można znaleźć luksusowy i dobrze wyposażony jacht, którego jednak rok produkcji nie jest najnowszy. Zdarzają się jachty, które pływają przez cały sezon od 20 lat i wciąż są w świetnej formie, ponieważ dba o to armator. Jeśli zdecydujesz się na starszy jacht, to najpierw poznaj opinie o nim. Możesz poszukać ich np. w internecie. Drugim sposobem na zaoszczędzenie na czarterze jest planowanie rejsu poza szczytowym sezonem, czyli poza lipcem i sierpniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

6 + 1 =