Jak płacić za czartery?

Ceny czarterów podawane są najczęściej w Euro. Rezerwacji też najczęściej dokonujemy w tej walucie. Powoduje to trochę komplikacji, ponieważ zarabiamy i oszczędzamy wciąż głównie w złotówkach 😉 Zapłacić w złotówkach? Podczas rezerwacji jachtu dostajemy najczęściej numery rachunków na które należy dokonać wpłaty. Jeden rachunek dla wpłat w euro, drugi dla wpłat w złotówkach. Trzeba sprawdzić po jakim kursie masz przeliczyć euro na złotówki (np. dzwoniąc do banku lub do firmy, w której dokonujesz rezerwacji), a następnie przelać odpowiednią kwotę w złotówkach. Zwróć uwagę po jakim kursie przeliczane są złotówki na euro, ponieważ często jest on niezbyt korzystny. Jeżeli chcesz uniknąć straty na wymianie złotówek na euro… zapłać w euro!

Skąd wziąć euro?

Jeżeli nie masz oszczędności w euro na koncie walutowym to najprościej będzie kupić euro w kantorze, a następnie wpłacić na konto wskazane przy rezerwacji jachtu. Musisz tylko zwrócić uwagę na koszty tej operacji. Najtaniej wpłacić gotówkę w oddziale banku, w którym prowadzone jest konto, na które masz dokonać wpłaty. Tanim i wygodnym sposobem kupowania euro jest korzystanie z kantorów internetowych, ale wymaga to posiadania konta walutowego, co powoduje, ze opłacalność staje pod znakiem zapytania.

Zwróć uwagę na koszty i nie pomyl kont

Niezależnie od tego jak będziesz płacił, zwróć uwagę na koszty operacji bankowych (wpłat, wypłat, przelewów, przewalutowań). W ostatnich latach koszty operacji walutowych znacznie spadły, ale kiedy nie jesteśmy uważni, mogą one nadal być zaskakująco wysokie. Uważaj! Nie pomyl numerów kont złotówkowych i euro. Taka pomyłka może być kosztowna…

Ryzyko kursowe

Rezerwując jacht w euro ponosisz ryzyko, że za 4-5 miesięcy, kiedy będziesz miał do zapłaty drugą ratę opłaty za czarter, okaże się, że euro zdrożało, a Ty będziesz musiał zapłacić więcej złotówek, aniżeli planowałeś. Oczywiście może też zdarzyć się sytuacja odwrotna. Trzeba o tym jednak pamiętać. Dlatego warto rozważyć dokonanie rezerwacji w złotówkach: być może zapłacisz trochę więcej, ale kwoty do zapłaty nie ulegną zmianie. Jak tego uniknąć?

ceny w złotówkach

Zapłać za jacht w PLN

W serwisie YACHTIC możesz dokonać rezerwacji w złotówkach, a nawet rezerwując w euro bez problemu możesz łatwo zapłacić złotówkami.

Sprawdź ceny za czarter jachtu!

Aktualne kwoty do zapłaty znajdziesz zawsze w swoim koncie klienta, a płatności możesz dokonać online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

3 + jeden =