Jacht starszy czy nowszy? Który wyczarterować?

Choć do wakacji pozostało jeszcze całkiem sporo czasu, początek roku szczególnie sprzyja snuciu planów i wyznaczaniu celów na kolejne miesiące. Styczeń i luty to także czas, gdy jachtów do wyboru jest jeszcze bardzo dużo, a na dodatek bez problemu znajdziemy różne oferty First Minute. Jeśli planujesz spędzić swój urlop na jachcie, wkrótce przyjdzie Ci się zmierzyć z wyborem właściwej jednostki. Dla początkujących żeglarzy, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w tym zakresie, wybór jachtu często stanowi nie lada wyzwanie – zastanawiają się oni wówczas nad tym, czy za określoną kwotę lepiej wyczarterować jacht nowszy czy może starszy?

W naszym filmie na YouTube podpowiadamy, czym warto sugerować się przy wyborze jachtu, a także która z opcji najlepiej spełni nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że tym filmem rozwiążemy Wasz problem!

Nowy jacht – czy warto?

Nowy jacht kusi swoim wyglądem, świeżością oraz wysokim standardem, który bez wątpienia wpływa na ogólne wrażenia z rejsu. Niestety przekłada się to także na jego cenę, która jest znacznie wyższa od starszej wersji. Jeśli Twój budżet nie jest jednak mocno ograniczony, a na rejsie chcesz czuć się w pełni komfortowo, wybierz jacht nowszy, dzięki któremu zyskasz maksimum wygody.

Wygląd to nie wszystko

Wbrew pozorom, wygląd jachtu nie jest najważniejszą kwestią w jego wyborze. Warto zwrócić tutaj także uwagę na to, że choć starsze jachty były poddawane większej eksploatacji, niekoniecznie muszą gorzej sprawować się na wodzie. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których całkiem nowy jacht ulega pewnym usterkom, które związane są z układaniem (docieraniem) się jego elementów. W starszym jachcie takie problemy się już nie pojawiają, a wszelkie nieprawidłowości są po prostu oznaką zużycia.

Na pytanie o to, który jacht należy wyczarterować, tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od Twoich preferencji. Zarówno jacht starszy, jak i nowszy posiada swoje zalety oraz wady. To, na jaką łódź się zdecydujesz, powinno być uzależnione od Twojego budżetu, upodobań oraz żeglarskiego doświadczenia. Choć ostateczna decyzja należy do Ciebie, czasem warto posłuchać tych, którzy w danej dziedzinie mogą pochwalić się większym doświadczeniem.

Zapraszamy do oglądania filmu i subskrybowania naszego kanału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

cztery × dwa =