Czy stary jacht jest dla Ciebie?

Sezon żeglarski nadchodzi wielkimi krokami – najwyższy czas, by dokonać czarteru swojego wymarzonego jachtu. Początkujący żeglarze mogą mieć zagwozdkę, wybierając pomiędzy nowym a starym jachtem. W najnowszym filmie na naszym kanale swoimi doświadczeniami w tym zakresie dzieli się Grzegorz z załogi YACHTIC.com, który o jachtach wie dosłownie wszystko.

Trzeba mieć świadomość tego, że starsze jachty nieco odbiegają standardem od całkiem nowych jednostek. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy z nich rezygnować – jedyne, co należy zrobić to usiąść i spokojnie zastanowić się nad tym, które rozwiązanie będzie dla nas dogodniejsze. Wszystko zależy bowiem od naszych osobistych oczekiwań oraz preferencji.

Czy warto czarterować starszy jacht?

Często można spotkać się z opinią, że nowe jachty rzadko ulegają usterkom, nie psują się i gwarantują żeglarzom lepsze bezpieczeństwo. Nie wszyscy pamiętają jednak o tym, że nowe modele także potrzebują trochę czasu, by wszystkie elementy mogły osadzić się we właściwym miejscu. Ślady użytkowania starszych jachtów mogą być widoczne przede wszystkim w detalach – w nieco porysowanych, lekko nadszarpniętych lub poprutych elementach, które w żadnym stopniu nie wpływają na poziom naszego komfortu w czasie żeglugi. Podczas rejsu istotniejszą rolę odgrywają względy techniczne, które co sezon są kontrolowane podczas rutynowego przeglądu.

Dowiedz się, czy stary jacht jest dla Ciebie!

Starszy jacht to doskonała opcja dla osób, które nie od dziś interesują się żeglarstwem i mają za sobą już kilka rejsów. Na wypadek drobnej usterki, ich doświadczenie pozwoli im samodzielnie się z nią uporać. Jeśli z reguły nie przywiązujesz większej wagi do detali i niespecjalnie zależy Ci na względach wizualnych, starszy jacht powinien spełnić Twoje oczekiwania. Operatorzy dbają o to, by zapewnić żeglarzom w pełni sprawne jednostki, nie wymagające naprawy. Warto zwrócić uwagę także na to, że czarterując starszy jacht, możemy zaoszczędzić część budżetu i przeznaczyć go na inne przyjemności lub atrakcje na miejscu, np. wizytę w klimatycznej restauracji z lokalnym jedzeniem.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z żeglarstwem i trudno jest Ci podjąć ostateczną decyzję, obejrzyj film z Grzegorzem z YACHTIC.com w roli głównej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

3 × 2 =