5 najpopularniejszych jachtów na YACHTIC.com

W naszej wyszukiwarce można znaleźć kilka tysięcy ofert czarteru i prawie tysiąc różnych modeli jachtów. To duża liczba – na tyle duża, że osoba bez większego rozeznania w kwestii jachtingu może mieć problem z wyborem „tego jedynego” na swój rejs. Dziesiątki parametrów, detali i szczegółów jachtów sprawiają, że nie zawsze wiadomo na co zwrócić uwagę, ale w gruncie rzeczy, to nie takie skomplikowane, na jakie wygląda 😉 Tak naprawdę istnieje szereg jachtów, które nie bez powodu cieszą się największą popularnością wśród czarterujących – przygotowaliśmy zestawienie 5 z nich.

Bavaria 46 (Średniej wielkości jachty jednokadłubowe)

Wśród jachtów jednokadłubowych królem pod względem popularności jest jacht Bavaria Cruiser 46. Ta jednostka niemieckiego producenta mierząca w przybliżeniu 14 m długości mieści od 7 do 10 osób. Szczególnym powodzeniem cieszy się wersja 4-kabnowa. Producent słuchając potrzeb klienta czarterowego zastosował rozkład z dwiema kabinami na dziobie (bez kabin piętrowych). Chociaż z jednej strony kabiny piętrowe to wielka frajda dla dzieci to w przypadku rejsów np. w cztery pary na takim jachcie nikt nie czuje się pokrzywdzony.

Bavaria 36 (mniejsze jachty jednokadłubowe)

Wśród mniejszych jachtów bardzo dużym powodzeniem cieszy się klasyczna Bavaria 36. Najpopularniejsza z nich, wersja 3-kabinowa wygodnie pomieści 6 osób, chociaż często może pływać na niej do 8 członków załogi. Jacht świetnie sprawdza się dla rodzin, którym zależy na spokojnym pływaniu oraz dla grup studentów, którzy chcą żeglować za niewielkie pieniądze. Ponadto jego wymiary  i łatwość obsługi sprawiają, że to bardzo dobry wybór na pierwsze próby samodzielnego prowadzenia jachtu morskiego

Lagoon 39 (katamarany)

Katamarany to rodzaj jachtów dla wszystkich osób, które poszukują wysokiego komfortu, naprawdę dużej przestrzeni i warunków do absolutnego relaksu na wodzie. Najpopularniejszym modelem w tej klasie jest nowsza jednostka francuskiego producenta, Lagoon 39. Ten mierzący niecałe 12 metrów katamaran wygodnie pomieści do 10 osób. Klienci cenią go z kilku względów. Po pierwsze, marka Lagoon jest po prostu znana i cieszy się dobrymi opiniami – jej jachty są nowoczesne, bezpieczne i wygodnie się je prowadzi. Po drugie, Lagoon 39 jest względnie tanim, a przy tym naprawdę ładnym, nowym modelem, co odpowiada tym, którzy mają wysokie wymagania. Jeśli Twoja załoga zalicza się do tej grupy, powinieneś rozważyć jego czarter

Bali 4.0 (katamarany)

Drugim najczęściej czarterowanym katamaranem jest Bali 4.0. To jachty, które na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno, a już zdążyły podbić serca miłośników jachtingu. Odejście od klasycznych rozwiązań spotykanych na tej wielkości katamaranach okazało się strzałem w dziesiątkę. Połączenie mesy i kokpitu w jedną całość, otwierana ściana jak drzwi garażowe oraz wygodne kanapy zamiast rozpiętej siatki stanowią o jego popularności.

Vektor 950 (jachty motorowe)

W kategorii jachtów motorowych najczęstszym wyborem klientów jest jacht Vektor 950. Ten model mierzy niecałe 10 metrów i mieści do 5 osób na pokładzie. Decydują się na niego głównie rodziny, które chcą zakosztować jachtingu nie narażając się przy tym na duże koszty. 950 jest ekonomiczny i łatwy w prowadzeniu, a jego niewielkie rozmiary pozwalają na komfortowe manewrowanie i znajdowanie miejsc w zatłoczonych marinach. Na jego wyposażeniu znajduje się wszystko, co jest potrzebne podczas wakacji na wodzie. To rozsądny i solidny wybór, także dla początkujących sterników.

Naturalnie wybór w ramach ofert dostępnych w naszej wyszukiwarce jest znacznie większy i obejmuje jeszcze wiele popularnych i renomowanych modeli różnych producentów. By ułatwić sobie poszukiwania dobrze jest najpierw określić swoje priorytety, a następnie wykorzystać je w kryteriach wyszukiwania – to znacznie przyśpiesza sprawę i gwarantuje satysfakcjonującą decyzję.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Grzegorz z YACHTIC.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

19 − 1 =