10 sposobów jak oszczędzić na czarterze

Wyczarterować jacht można na dwa sposoby 😉 Drogo i tanio. My podpowiadamy, jak zrobić to tak, by nie wydać fortuny, a jednocześnie bardzo przyjemnie spędzić czas!

Płyń poza szczytem sezonu

Poza miesiącami wakacyjnymi, czyli lipcem, a szczególnie sierpniem, czarter jachtu jest zdecydowanie tańszy, nie mówiąc już o dużo mniejszym tłoku w marinach, kawiarniach, restauracjach itd. W maju i we wrześniu pogoda też dopisuje!

Rezerwuj wcześniej

Jeżeli z jakichś powodów jesteś zmuszony płynąć w wakacje (np. praca, szkoła dzieci) i masz ograniczone możliwości czasowe to zarezerwuj jacht już w grudniu, a najpóźniej w styczniu. Wybór jest wtedy duży, a zniżki za wczesną rezerwację wysokie, więc możesz tylko skorzystać!

Rezerwuj później

Jeżeli termin rejsu nie jest dla Ciebie najistotniejszy, nie masz wygórowanych wymagań co do jachtu i miejsca rozpoczęcia rejsu to czekaj do ostatniej chwili i rezerwuj na mniej niż miesiąc przed wyjazdem. Być może nie dostaniesz dokładnie tego, czego chcesz, ale z pewnością możesz liczyć na wysoki rabat Last Minute (uwaga: nie sprawdza się w sezonie przy katamaranach i nowych jachtach)

Dobierz odpowiednio wielkość jachtu

Im bardziej wypełnisz go załogą, tym cena za osobę będzie niższa.

Wybierając jacht zwróć uwagę na wielkość zbiorników wody

Nabrać słodkiej wody możesz tylko w porcie, a za port trzeba zapłacić. Im większe zbiorniki, tym rzadziej będziesz musiał płynąć do portu, by uzupełnić zapasy wody pitnej.

Unikaj noclegów w drogich marinach

Spędzaj noc na boi lub w portach miejskich. Opłaty są dużo niższe, a atmosfera niejednokrotnie dużo lepsza!

Zjedz na jachcie

Ceny w portowych restauracjach często są wysokie. Zamiast stołować się w nich wybierz się na targ i kup świeże ryby i owoce morza prosto od miejscowych rybaków i ugotuj coś sam! Inspiracji możecie szukać na Historiach Kambuzowych.

Ubezpiecz siebie i kaucję

Wypadki chodzą po ludziach i są kosztowne, więc lepiej zabezpieczyć się przed dodatkowymi wydatkami w myśl zasady „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Pamiętaj o kosztach dojazdu

Zwłaszcza jeśli zamierzasz lecieć samolotem. Ceny za bilety lotnicze mogą bardzo różnić się, w zależności od tego, kiedy kupujesz bilet. Oszczędność płynącą z czarteru Last Minute może stracić, wydając więcej na bilety.

Nie daj się zwariować!

Robisz to dla przyjemności pływania, a nie oszczędzania 😉 Dla takich wakacji warto wydać trochę więcej.

dziecko na pokładzie

A gdzie znaleźć jachty w najlepszej cenie?

Oczywiście u nas! Zobacz dostępne jachty, sprawdź wolne terminy i zarezerwuj niezapomniane wakacje dla Twojej załogi!

Sprawdź nasze ceny jachtów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

17 − 15 =