Wyjątkowy prezent na Dzień Kobiet

Dzisiaj na całym świecie obchodzone jest bardzo specjalne święto. W YACHTIC.com uważamy, że Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, by wyartykułować swoją wdzięczność i podziw dla naszych matek, żon, partnerek i córek. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużą odpowiedzialnością i wymagającymi zadaniami są na co dzień obarczane. Wiemy, jak ciężko jest im niekiedy zmagać się z presją, pracą ponad siły i bólem. Dlatego wzięliśmy udział w produkcji wyjątkowego filmu, który jest wyrazem hołdu dla ich niezłomnej postawy.

Dwa lata temu, również w Dzień Kobiet, zadebiutowała etiuda filmowa „Idę dalej”, którą zrealizowaliśmy wspólnie ze studiem Rewers Crew. Z powodu wybuchu pandemii CoViD, nie spotkała się z takim zainteresowaniem, na jakie liczyliśmy. Dzisiaj również uwaga świata skoncentrowana jest na innych wydarzeniach, ale ufamy, że tym razem uda się trafić do szerszej publiczności.

Nagrody

„Idę dalej” zdobyła imponującą kolekcję trofeów i wyróżnień na arenie międzynarodowej. Ostatnie z nich to m.in.:

– nagroda za najlepszą muzykę na Vegas Movie Awards;

– główna nagroda w kategorii „Najlepszy film krótkometrażowy” na Indie Short Festival;

– główna nagroda w kategorii „Najlepszy tekst” na Budapest Music Video Awards;

– nagroda za najlepszą muzykę i dla najlepszego filmu na London Indie Short Festival;

– główna nagroda w kategorii „Najlepszy wideoklip” na Cult Movies International Festival;

– nominacja na Festiwal w Cannes.

Przesłanie

Fabuła filmu jest prosta, ale scenariusz autorstwa Doroty Fórmanowicz kryje w sobie kilka ciekawych zwrotów akcji. To powoduje, że dzieło można odczytywać na kilku płaszczyznach i interpretować na wiele sposobów. Nie zamierzamy ujawniać naszego „klucza” do zrozumienia przekazu tego filmu, ale serdecznie zachęcamy Was do obejrzenia i podzielenia się z nami opinią.

Film w wersji polskiej jest dostępny tutaj:

(istnieje możliwość włączenia napisów w jęz. angielskim)

Wszystkim kobietom w tym szczególnym dniu życzymy wytrwałości i siły, by iść przez życie z podniesioną głową i śmiało realizować marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

12 − osiem =