Kuchnia włoska – dania, których koniecznie musisz spróbować

Kuchnia włoska, znana i lubiana na całym świecie nie tylko za swoją prostotę wykonania ale również za różnorodność smaków. Choć często nam to umyka, kuchnia włoska różni się znacząco w zależności od tego w którym regionie jesteśmy. Południe słynie ze swoich doskonałych makaronów podczas gdy Neapol jest stolicą pizzy. Wybór jest ogromny a czas często nie pozwala spróbować wszystkiego. W tym artykule przedstawiamy 5 dań, których musicie spróbować podczas pobytu we Włoszech!

  1. Gnocchi

Bardzo popularne w całych Włoszech danie, zrobione z prostych składników takich jak, mąka, ziemniaki i jajka. To co nadaje charakteru temu daniu to sosy których jest wiele rodzajów: pomidorowe, z pesto czy serowe. Zdecydowanie warto spróbować choć jednej odmiany tego dania!

2. Spaghetti al pomodoro

Klasyk którego nie mogło tutaj zabraknąć. Makaron w sosie pomidorowym, który znamy także z innych części świata. To proste danie, które możemy zamówić w zdecydowanej większości restauracji we Włoszech. Niech was jednak nie zmyli prostota tego dania, sekretem włoskiej wersji tego makaronu jest jakość składników, regionalne pomidory i oliwa, które zdecydowanie mogą zaskoczyć bogactwem aromatów.

3. Owoce morza

Dań z owocami morza które możecie dostać we włoskich restauracjach jest mnóstwo. Nic w tym dziwnego, w końcu większość kraju ma dostęp do morza co sprawia, że owoce morza są tutaj niezwykle świeże. Mnogość ryb i innych skarbów morskich na pewno zadowolą wasze kubki smakowe.

4. Lasagne alla Bolognese

Tego dania raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, powszechnie znana i lubiana lasagne. Nawet jeśli próbowaliście jej w innym miejscu niż same Włochy to wciąż warto jest spróbować jej tutaj. W większości dobrych restauracji płaty makaronu przygotowywane są samodzielnie a smak sosu bolognese, jak w poprzednich daniach, może was zaskoczyć z uwagi na bogaty smak regionalnych produktów.

5. Pizza

Mówiąc kuchnia Włoska pierwsze dwie rzeczy które przychodzą nam często do głowy to makarony i pizza. Nie bez powodu, kolebką pizzy są właśnie Włochy, oczywiście Neapol to najlepszy kierunek jeśli szukamy właśnie tego dania, jednak znajdziemy je praktycznie wszędzie.

Sekret kuchni Włoskiej tkwi w jej pełnych smaku i aromatu regionalnych przyprawach i składnikach. Choć nie sposób spróbować jej całej podczas wyjazdu tam, to wierzymy, że powyższa lista da wam dobry przekrój tego czego możecie od tej kuchni oczekiwać i stanie się dobrym punktem wyjścia do odkrywania jej w całości.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Zespół YACHTIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dwa × 4 =