Najdroższe jachty na świecie

Zaczniemy od podkreślenia ważnej kwestii… Niestety, nie mamy ich w naszej ofercie 🙂

Ale z pewnością warto zobaczyć co takiego mają na wyposażeniu największe superjachty świata, które warte są fortunę. Co ciekawe, wszystkie te jednostki to jachty motorowe, żaden nie ma żagli. Jesteście ciekawi naszego zestawienia najdroższych, ale i najciekawszych superjachtów? No to czytajcie dalej! Oczywiście największa petarda pojawia się na samym końcu.

Jacht motorowy „Al Said” o wartości ok. 300 milionów dolarów

Superjacht

zdjęcie: yachtharbour.com

Jak może sugerować już sama nazwa, właścicielem tego jachtu jest sułtan Omanu – Qaboos Bin Said Al Said. Mierzy 155 metrów, waży prawie 16 000 ton, a jego maksymalna prędkość to 22 węzły. W czasie rozpoczęcia budowy tej jednostki, zajmował on drugie miejsce na „podium” największych jachtów, jednak dziś spadł już na piątą pozycję.

Sułtan może zaprosić na pokład aż 65 osób, choć oczywiście dużą część z tego stanowi personel i crew jachtu, czyli osoby zajmujące się zarówno sterowaniem, jak i obsługą gości, kuchnią czy sprzątaniem. Na statku trudno o nudę – znajdziecie tu miedzy innymi kino, salę koncertową, basen, lądowisko dla helikopterów, boisko czy nawet łódź podwodną! Dodatkowo, każda kabina urządzona jest w iście luksusowym stylu – z eleganckimi meblami, pięknym widokiem oraz komfortową łazienką.

Jacht motorowy „Superyacht A” o wartości ok. 323 milionów dolarów

Superjacht A

zdjęcie: yachtcritic.info

Szczęśliwym posiadaczem tej luksusowej jednostki jest rosyjski biznesmen i bogacz, Andrei Melnichenko. Choć ten jacht nie ma imponujących rozmiarów, w porównaniu do innych superjachtów w rankingu „Top 10”, to swoją wartością przewyższa wiele innych jachtów o większej powierzchni. Dlaczego? Głównie za sprawą nowoczesnego, a można wręcz rzec – futurystycznego projektu Philippa Starcka, który znany jest ze swoich innowacyjnych pomysłów, a także bogatego i zaawansowanego technologicznie wyposażenia. Superyacht A posiada aż trzy baseny dla swoich gości, lądowisko dla helikoptera, dwie łodzie ukryte wewnątrz jachtu, a także zaawansowane systemy rozrywki

To jeszcze nie koniec! Superyacht A jest także kuloodporny, na pokładzie znajduje się aż 35 kamer monitorujących, czujniki ruchu i zabezpieczenia wejść otwierane tylko wyznaczonymi odciskami palca. Maksymalna prędkość tego superjachtu to 23 węzły.

Jacht motorowy „Dubai” o wartości ok. 350 milionów dolarów

Superyacht Dubai

zdjęcie: yachtcharterfleet.com

Dubai mierzy 162 metry, a jego prędkość maksymalna wynosi 26 węzłów. Liczne kabiny tego superjachtu mogą pomieścić w sumie aż 115 osób. Jego aktualnym właścicielem jest szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, emir Dubaju, premier i wiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co ciekawe jednak, jego pierwszym posiadaczem i zleceniodawcą w 1996 roku był książę Brunei – Jefri Bolkiah, który pierwotnie nazwał jacht „Platinum”. Niestety zabrakło mu funduszy na zakończenie budowy.

Siedmiopiętrowy jacht Dubai został zaprojektowany przez Andrew Wincha. Choć z zewnątrz nie wyróżnia się niczym szczególnym, to w środku odnajdziemy prawdziwy orientalny klimat. Wewnątrz znajdziemy imponujące, kolorowe mozaiki pokrywające podłogi i ściany, ogromną czerwoną kanapę dla wszystkich VIPów na pokładzie, a także charakterystyczne szklane schody, które zmieniają swój kolor wraz z porą dnia za sprawą naturalnego oświetlenia słonecznego.

Jacht motorowy „Eclipse” o wartości ok. 800 milionów dolarów

Superyacht Eclpise

zdjęcie: schmittralf.de

Superjacht Eclpise to własność kolejnego już w tym zestawieniu rosyjskiego miliardera, Romana Abramowicza – rosyjskiego przedsiębiorcy i polityka, a jednocześnie właściciela angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea F.C. Długość Eclipse wynosi 163,5 m, a szerokość – 17,3 m. Maksymalna prędkość superjachtu Eclipse to 25 węzłów. Jacht został stworzony w Niemczech, w Hamburgu.

Abramowicz, podobnie jak Melnichenko, ceni sobie bezpieczeństwo i nowoczesne systemy chroniące przed intruzami, dlatego Eclipse, tak samo jak Superyacht A wyposażony jest w kuloodporne szyby, czujniki ruchu, a nawet balistyczny system antyrakietowy i łódź podwodną ukrytą w kadłubie. Rosyjski miliarder ceni sobie także prywatność, dlatego jego jacht ma także systemy anty-paparazzi, które mają oślepiać fotografów.

Jacht motorowy „History Supreme” o wartości ok. 5 miliardów dolarów

Superyacht History Supreme

zdjęcie: megaricos.com

Możecie nie wierzyć, ale History Supreme to prawdziwy przepych i rozmach: złoto, diamenty, kości dinozaurów, a nawet meteory! To nie żart! History Supreme mierzy tylko 30 metrów, jednak jego właściciel na tak małej powierzchni zmieścił tyle dóbr, że jacht ten warty jest fortunę (a dokładniej to około 5 miliardów dolarów). Powstał w Wielkiej Brytanii, a jego właścicielem jest bliżej bogacz z Malezji – Robert Kuok.

Hitory Supreme to prawdziwie złoty jacht, na którym praktycznie wszystko wysadzane jest drogocennymi kamieniami czy pokryte złotem. Nad „urządzaniem” jachtu czuwał Stuart Hughes – znany jubiler, który na co dzień zajmuje się ozdabianiem szlachetnymi kamieniami i metalami mebli, samochodów, ubrań, czy telefonów komórkowych. Złote jest dno kadłuba, kotwica, a także kabina właściciela oraz elementy wewnątrz, takie jak schody, klamki, krany i wszystkie uchwyty.

I co? Jesteście pod wrażeniem? 😉 Na którym najchętniej spędzilibyście wakacje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

12 − 10 =