Na jacht ze swoim zwierzakiem – od teraz to znacznie prostsze!

Coraz częściej widuje się osoby, które wybierając się na jacht, zabierają ze sobą swoje zwierzaki. Mimo, że merdające ogony na pokładzie kiedyś nie były tak powszechne, dziś obecność zwierząt nie budzi żadnego zdziwienia. Wyjazd ze swoim czworonogiem to przecież fantastyczne rozwiązanie!

Po pierwsze, eliminuje problem pozostawiania go samego lub szukania odpowiedniej opieki na czas wakacji. Biorąc ze sobą zwierzaka, nie musimy martwić się, czy wszystko z nim w porządku lub czy po powrocie do domu nie zastaniemy jakichś niemiłych niespodzianek. Mamy go na oku i nie musimy się z nim rozstawać nawet na chwilę.

Po drugie, wspólny wyjazd to świetna okazja, aby zapewnić pupilowi fantastyczną frajdę! Jeśli zwierzę posiada “ducha odkrywcy”, szybko odnajdzie się w nowych warunkach i doświadczy olbrzymiej radości.

To także dobre rozwiązanie dla tych, którzy zwierzaki traktują jak członków swojej rodziny czy najlepszych przyjaciół. To dobry pretekst aby wspólnie przeżyć przygodę, jaką jest czarter jachtu.

Znajdź jacht dla siebie i swojego pupila

Mając na uwadze rosnącą liczbę osób, które pragną żeglować ze swoimi zwierzakami, załoga YACHTIC uprościła wyszukiwanie jachtów,  w przypadku których jest to możliwe. Od teraz, za sprawą kilku kliknięć każdy może wyczarterować jacht i spędzić na nim wakacje wraz ze swoim pupilem.

Nie ma potrzeby przekopywać się już przez każdą ofertę z osobna, w żmudnym poszukiwaniu kompromisu między jachtem, który nam odpowiada, a takim, na który możemy zabrać ze sobą czworonoga. To znaczne ułatwienie powstało z myślą o wszystkich, którzy mają w zwyczaju zabierać pupila wszędzie ze sobą i dla tych, którzy chcą spróbować tego po raz pierwszy.

O czym warto pamiętać?

Jeśli należysz do tej drugiej grupy, warto żebyś pamiętał o kilku podstawowych zasadach.

Jeśli twój pupil nie jest przyzwyczajony do pływania, należy się wcześniej dobrze przygotować, aby zapewnić mu odpowiedni komfort, a sobie spokój podczas rejsu. Samo zabranie zwierzęcia wiąże się z wymogami formalnymi, takimi jak posiadanie książeczki zdrowia czy potwierdzenia wykonania szczepień. Należy upewnić się, co konkretnie mogą od nas wymagać w obcym kraju, żeby nie narazić się na jakiekolwiek problemy lub nieprzyjemności.

Sam zwierzak na pewno będzie potrzebował swojego kąta na jachcie, w którym będzie mógł schronić się przed palącym słońcem. Trzeba pamiętać, że zwierzęta są narażone na poparzenia w równym stopniu co ludzie – aby tego uniknąć można zaopatrzyć się w specjalnie stworzone dla nich kremy słoneczne.

Dodatkowo, zwierzę musi mieć możliwość swobodnego załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na pokładzie – tu pomoże skrawek sztucznej trawy.

Dla bezpieczeństwa dobrze jest także usunąć wszystkie ostre przedmioty z jego zasięgu i zadbać o dostosowanie mostków czy schodków do jego potrzeb.

 

Wybierz jacht dla siebie i swojego pupila

Zobacz nasza ofertę jachtów, na które bez obaw można zabierać zwierzaki.

Zobacz jachty

 
Jeśli dopilnujemy tego wszystkiego, możemy odetchnąć z ulgą i bez żadnych zmartwień cieszyć się wspólnymi wakacjami. To szansa na ekscytującą przygodę, która na pewno sprawi wiele radości naszemu zwierzakowi!

 

  1. Natalia Kukła pisze:

    Ogromne emocje, przeżycie dla psiaka, ale pies to wierny kompan i nawet na księżyc chciałby z Tobą polecieć. Dlatego nie ma się czego bać, poradzicie sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

4 × cztery =