YACHTIC patronem 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Katowicach Szopienicach

To z harcerstwa wywodzi się wielu wodniaków, których dziś pozdrawiamy żeglując po jeziorach, morzach i oceanach. W sobotę, 16 kwietnia YACHTIC towarzyszył 10 Harcerskiej Drużynie Żeglarskiej w Katowicach Szopienicach podczas oficjalnego otwarcia sezonu nawigacyjnego „Bagier 2016”.

Dlaczego? My także wywodzimy się właśnie stąd…

Łódki mokre, wiosła zanurzone w fale morawskiego morza, żagle wiatrem muśnięte. Niech ten nowy sezon przyniesie nam wiele ciekawych przygód, nowych wyzwań i przyjaźni. Czuwaj Ahoj! – tymi słowami Harcmistrza Adama Bałazego, drużynowego 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej, już po odczytaniu rozkazu, rozpoczął się kolejny sezon nawigacyjny na zbiorniku Morawa.

Po zregenerowaniu sił słynną grochówką Pani Majstrowej, dzieci i młodzież ruszyły na regaty. W zmaganiach wzięli udział Harcerze Starsi i Wędrownicy pływając na Omegach, a także grupa Jungów w czółnach i kanadyjkach. Najmłodsze zuchy, 6 -7 latki, bawiły się na plaży, a rodzice wodniaków mogli spróbować swych sił na wodzie, pod żaglami i pod czujnym okiem skiperów.
Nie zabrakło gości honorowych, związanych z 10 HDŻ lub aktywnie ją wspierających, w tym także reprezentacji YACHTIC.

Sam zaczynałem w 10 Harcerskiej Drużynie Wodnej. To właśnie tu rozwijała się moja pasja do żeglowania, tu stawiałem pierwsze swe kroki, a raczej stawiałem czoła nieprzychylnemu – jak mi się wtedy wydawało – wiatrowi. Nie wyobrażam sobie nie wspierać talentu młodych wilków morskich, stąd pomysł na patronat YACHTIC, którego celem jest także oswajanie ludzi z żeglarstwem – mówi Jacek Chrostek, założyciel i pomysłodawca naszego serwisu czarteru jachtów morskich.

Jest wieloletnim przyjacielem Drużyny – tego dnia przekazał na ręce najmłodszych wodniaków kamizelki ratunkowe jako symbol objęcia jej patronatem serwisu.
Warto dodać, że 10 HDŻ działa już prawie 60 lat, a przez stanicę przewinęło się wielu znanych obecnie żeglarzy, czy osób związanych z branżą stoczniową, jachtową, czy szantymaniaków. Wśród wychowanków jest między innymi Agnieszka Papierniok , która jako pierwsza polska kobieta – kapitan opłynęła Horn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

15 + siedem =