Sesja zdjęciowa z YACHTIC – wywiad z Heleną Bromboszcz i Rockagirl

Jakiś czas temu na jednym z naszych jachtów odbyła się nietuzinkowa sesja zdjęciowa. Do współpracy zaprosiliśmy znaną i utalentowaną fotografkę Helenę Bromboszcz (HelenaBromboszcz.com), niezwykle atrakcyjną modelkę Maję Perygę (znaną jako Rockagirl) oraz markę The Seamstress of Bloomsbury. Specjalnie dla Was, czytelników naszego bloga, przygotowaliśmy wywiad z dziewczynami. Dowiedzcie się, jak wspominają naszą wspólną sesję zdjęciową w Chorwacji!

Chorwacja

Czy sesja zdjęciowa z YACHTIC to Wasza pierwsza przygoda z żaglami?

Rockagirl: Brałam udział w rejsie po Chorwacji ponad dziesięć lat temu, jednak pod względem profesjonalizmu, a także wyposażenia jachtu rejs z YACHTIC zdecydowanie wygrywa.

Helena: Tak, to moja pierwsza przygoda z jachtami. Bardzo ciekawe, piękne, relaksujące doświadczenie. Dobrze zobaczyć ląd z zupełnie innej perspektywy!

Czy jako modelka miałaś jakieś obawy związane z tą przygodą?

Rockagirl: Tak – ze względu na brak stałego dostępu do prądu w trakcie płynięcia. Na szczęście udało mi się przygotowywać do zdjęć bez udziału lokówki do włosów.

Jak według Ciebie – fotografki – wygląda świat widziany z pokładu? Czym różni się od tego oglądanego od strony lądu?

Helena: Różni się perspektywą i daje pewne poczucie wolności.

Czym różnią się sesje „wodne” od tych klasycznych, „lądowych”? Czy dają jakieś nowe możliwości?

Helena: Oczywiście dają nowe możliwości – przede wszystkim wykonania sesji zdjęciowej w zupełnie innym otoczeniu. Z jednej strony jest ograniczenie terytorialne, bo można stąpać jedynie po jachcie, ale z drugiej… Horyzont jest naprawdę szeroki i piękny, więc to wynagradza wszystko!

Co było dla Was największym wyzwaniem podczas realizacji sesji na jachcie?

Rockagirl: Dla mnie – nic szczególnego. Zdjęcia na jachcie wspominam jako coś komfortowego, miałam w życiu dużo bardziej “hardkorowe” sesje.

Helena: Pewnie niejedni na moim miejscu powiedzieliby, że największym wyzwaniem było wjechanie na maszt i robienie zdjęć z góry… Niektórzy nawet sugerowali mi zakup drona na przyszłość 😉 Jednak dla mnie to była świetna zabawa, ciekawe, nowe doświadczenie i wyjątkowe ujęcie w moim portfolio! Większym wyzwaniem było wstanie o wschodzie słońca!

#takiepoświęcenie #somuchdevotion for @rockagirl ❤

Film zamieszczony przez użytkownika Helena Bromboszcz (@helenabromboszcz)

Jak odnalazłaś się na jachcie? Czy jako fotografce trudno było Ci się dostosować do specyficznych warunków panujących na pokładzie? 

Helena: Nie było mi ciężko, może dlatego, że jacht był po prostu dobrze wyposażony. Nie brakowało w nim niczego, co człowiek ma w podstawowym wyposażeniu swojego mieszkania. Transportowanie się jachtem jest wygodniejsze od jeżdżenia samochodem (jako pasażer;)).

Czy podczas realizacji sesji przydarzyło się Wam coś nieoczekiwanego? Może opowiecie jak doszło do sytuacji, kiedy Helena znalazła się na szczycie masztu?

Rockagirl: Wjechanie na maszt najlepiej opisze Helena, ale fakt, że znalazł się na to czas wynikał z faktu, że jacht wymagał wymiany małej śruby i musieliśmy czekać dwie godziny na nową!

Helena: Dokładnie tak, zagubiona śruba dała nam dodatkowy czas na zdjęcia, dzięki temu mamy kilka świetnych ujęć w zupełnie nowym miejscu.

Zapewne poczułyście jachtingowego bakcyla. Na zakończenie chcielibyśmy zapytać, czy jest jakieś miejsce, które zrobiło na Was szczególne wrażenie?

Rockagirl: Twierdza św. Mikołaja w okolicy Szybenika – monumentalna, trudno dostępna i, zdaje się, niestrzeżona. Myślałam, że znam Chorwację i jej zabytki na wylot, a o tym miejscu nie wiedziałam.

Helena: Na mnie największe wrażenie (jak zawsze) zrobiła natura. Przepiękna roślinność i skały w połączeniu z wodą i pięknym niebem – to jest to!

Bardzo dziękujemy Wam za wywiad, życzymy kolejnych sukcesów i liczymy na realizację kolejnych wspólnych projektów!

 

Więcej zdjęć z sesji możecie podziwiać na blogu Heleny Bromboszcz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

14 + czternaście =