Co z tym koronawirusem?

Epidemia koronawirusa (COVID-19) budzi wiele emocji i wątpliwości. Prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć w którym kierunku rozwinie się sytuacja. YACHTIC.com już dzisiaj, na wypadek gdyby sytuacja zaczęła się gwałtownie pogarszać, uruchamia specjalną infolinię i podejmuje ustalenia z operatorami czarterowymi odnośnie możliwych sposobów postępowania.

YACHTIC.com dla wszystkich swoich klientów, którzy potrzebują pomocy lub wyjaśnień w tej sprawie uruchomił specjalną infolinię +48 32 7061103 gdzie można zasięgnąć pełnych i aktualnych informacji.

Część operatorów czarterowych dostrzega już problem i wychodzi z nowymi propozycjami do swoich klientów. Każdy z operatorów prowadzi w tym zakresie trochę inną politykę i przyjmuje inne rozwiązania, które krótko opisujemy poniżej.

Dla klientów, którzy już zarezerwowali czarter

W przypadku kiedy czarter nie będzie mógł dojść do skutku w wyniku objęcia klienta kwarantanną, formalnego zamknięcia granic uniemożliwiającego dojazd do bazy czarterowej, zamknięcia terenu na którym znajduje się baza czarterowa:

 1. Umożliwienie zmiany terminu czarteru na inny w przyszłości (przeniesienie terminu na ten sezon lub wystawienie vouchera na następny sezon).
 2. Zmiana akwenu (dotyczy operatorów operujących na większej ilości akwenów).
 3. Możliwość rezygnacji z czarteru przed określonym terminem.
 4. Indywidualne negocjacje wyjścia z sytuacji.

[Aktualizacja 12.03.2020: Więcej informacji dla klientów, którzy już zarezerwowali jacht]

Dla klientów, którzy dopiero zamierzają zarezerwować jacht

 1. Możliwość bezpłatnej rezygnacji z wydłużonym terminem.
 2. Zmniejszenie wysokości I wpłaty na poczet czarteru.
 3. Umożliwienie wpłacenia ostatniej części opłaty później niż standardowe 30 dni przed czarterem.

Ubezpieczenie rezygnacji

Od wielu lat oferujemy naszym klientom wygodną możliwość ubezpieczenia rezygnacji z czarteru. Wbrew powszechnej opinii ubezpieczenie to działa również w przypadku koronawirusa. Oczywiście należy liczyć się tutaj z pewnymi obwarowaniami:

 • ubezpieczenie rezygnacji w wersji 100% – obejmuje jedynie przypadek zachorowania w wyniku epidemii.
 • ubezpieczenie rezygnacji w wersji 100% MAX — obejmuje również sytuację, kiedy klient nie zachoruje, ale udowodni, że  został objęty kwarantanną, kwarantanną zostało objęte docelowe miejsce podróży lub nie może dostać się do miejsc docelowego z powodu zamknięcia granic.

Należy jednak liczyć się z tym, że w przypadku zwiększenia zasięgu epidemii, ubezpieczyciel może zmienić swoją ofertę i nie będzie już powyższych możliwości ubezpieczenia.
[Aktualizacja 11.03.2020: od dziś nowo wykupione ubezpieczenia rezygnacji nie obejmują skutków epidemii i pandemii. Warunki ubezpieczeń zawarte do dzisiaj pozostają oczywiście bez zmian]

To co robić?

Co tydzień nasi klienci pływają na wszystkich akwenach czarterowych Świata i do tej pory nie napotkali na żadne realne problemy. Dotyczy to również licznych klientów pływających na Wyspach Kanaryjskich, gdzie, jak wiadomo, stwierdzono przypadki zarażenia wirusem. Najpopularniejsze regiony czarterowe: Chorwacja i Grecja są jeszcze przed sezonem, jednak również stamtąd nie dochodzą żadne niepokojące sygnały.

Na chwilę obecną należy zachować spokój i śledzić rozwój sytuacji. Klienci, którzy w najbliższych dniach rozpoczynają rejsy lub upływa im termin płatności za zarezerwowane czartery, muszą zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dla siebie rozwiązania. W razie pytań mogą pisać do nas lub skorzystać z dedykowanej infolinii.

 1. Władek O pisze:

  może najlepiej wyczarterowac jacht i na dluzej nie zawijac do marin aż cała ta afera z wirusem się zakończy… 🙂 pomarzyć można 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

pięć × 5 =