Dobra wiadomość dla turystów: Turcja zniesie wizy dla Polaków!

Wizy do Turcji dla Polaków będą zniesione – poinformował premier Turcji Ahmet Davutoglu w poniedziałek podczas wizyty w Warszawie.

Przed chwilą podjęliśmy decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla Polaków, polskich patriotów, którzy chcą licznie odwiedzić kraj, w którym zmarł ich wielki wieszcz Adam Mickiewicz. Każdy współczesny mieszkaniec Lechistanu (Polski) może bez żadnych obwarowań i przeszkód odwiedzać Stambuł – mówił Davutoglu podczas gali wieńczącej obchody 600. rocznicy ustanowienia stosunków polsko-tureckich. Niestety nie sprecyzował kiedy to nastąpi, mamy jednak nadzieję, że jak najszybciej! Premier Ewa Kopacz obiecała, że w związku z tą decyzją nastąpi zwiększenie liczby połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Turcją.

Dla turystów to dobra wiadomość. Obecnie za wizę wjazdową do Turcji płaci się około 20-30$.

Turcja nazywana jest często krajem czterech mórz, ponieważ od północy otacza ją Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i Morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne. Sezon żeglarski trwa tutaj mniej więcej od kwietnia do listopada. Wielu żeglarzy ceni sobie odosobnione plaże, spokojne miasteczka i ruiny starych, pięknych miejsc przypominające o historii Turcji. Sama żegluga jest tu raczej spokojna, w sam raz dla rodzin lub początkujących. Mieszkańcy Turcji są z reguły życzliwi, gościnni i otwarci, co stanowi duży atut.

dzieciaki na jachcie

Czarter jachtów w Turcji

Z całą pewnością teraz, gdy wizy zostaną zniesione i zostanie uruchomionych więcej linii lotniczych, coraz więcej Polaków wyruszy, by odkrywać uroki tego niesamowitego kraju! Sprawdź dostępne jachty i ruszaj odkrywać Turcję!

Zobacz dostępne jachty w Turcji!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

cztery + cztery =