10 powodów, dla których warto odwiedzić portugalską Maderę

Jeśli będziecie pływać w Portugalii, nie możecie pominąć Madery. Na tę wyspę warto sobie zarezerwować parę dni. Przepiękne widoki, a do tego nieustająca wiosna i przyjemne temperatury sprawiają, że świetnie się tam wypoczywa i relaksuje.

Trudno by mówić o wadach tego rajskiego zakątka. Bez problemu natomiast podamy Wam powody, dla których Madera powinna się znaleźć na trasie Waszego rejsu.

  1. Wieczna wiosna – średnia temperatura w ciągu roku to ok. 20 stopni. Idealne warunki do aktywnego wypoczynku i spacerów. Męczące upały zdarzają się rzadko.
  2. Madera to świetne miejsce do uprawiania sportów – wyspę odwiedzają zarówno osoby młode, które lubią wspinaczkę i jazdę na rowerze, jak i starsi piechurzy. Popularne są też spływy, nurkowanie i windsurfing.
  3. Połączenie morza i gór – czyli wiele możliwości spędzania wolnego czasu.
  4. Wyspa ma bogatą historię i sporo zabytków – godne polecenia są kościoły, piękne budowle (zwłaszcza w stolicy) i Quintas, czyli ekskluzywne domy otoczone ogrodami.
  5. Madera powstała z wulkanu – wycieczka „do wnętrza ziemi” to jest coś! Warto też wstąpić do Centrum Wulkanologicznego i Pawilonu Wulkanicznego.
  6. Ryby! Można je jeść i łowić. Madera zdobyła międzynarodową sławę jako pierwsze miejsce, gdzie wędkarstwo morskie podzielono na klasy. Dostępne są też owoce morza. Palce lizać!
  7. Na Maderze możesz wypróbować alternatywną formę transportu – wiklinowe „sanki Monte”. Zjazd rozpoczyna się właśnie w Monte, a kończy w stolicy – Funchal.
  8. Ci, którzy boją się ekstremalnych przeżyć, mogą zrezygnować z sanek i przesiąść się do kolejki liniowej – na Maderze funkcjonuje ich kilka. Piękne widoki gwarantowane!
  9. W ogrodach Quinta do Arco w Arco de São Jorge na północnym wybrzeżu wyspy został założony ogród różany, na który składa się 1000 rodzajów róż! Koniecznie trzeba to zobaczyć i… powąchać 🙂
  10. Wina, które niezależnie od rocznika są przepyszne i dodają smaku każdym wakacjom.

Kto był na Maderze, chce tam wrócić. Wyspa daje dużo możliwości i jest otwarta na turystów w każdym wieku. Zachęcamy, by samu sprawdzić, na czym polega jej urok.

czarter jachtów w Portugalii

Czarter jachtów w Portugalii

Wyczarteruj jacht w naszym serwisie yachtic.com w atrakcyjnej cenie. Pływaj po Oceanie Atlantyckim, ciesz się piękną pogodą, podziwiaj przyrodę i zabytki Portugalii.

Zarezerwuj jacht Bavaria 37!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dziewięć − 2 =