Grecja – Zatoka Sarońska i Argolicka

Piękne widoki, historia sięgająca antycznych czasów, dziewicze wysepki, świetna kuchnia i luksusowe jachty. Sezon żeglarski w Grecji zaczyna się już w marcu, jednak pogoda stabilizuje się dopiero w maju. Szczyt sezonu turystycznego to lipiec i sierpień, kiedy to temperatury są najwyższe, a dzień najdłuższy. Żegluga po greckich wodach może być bardzo różnorodna. Początkującym poleca się Zatokę Sarońską i Argolicką, a nieco bardziej wprawionym – Cyklady i Dodekanez.

Zatoka Sarońska i Argolicka jest spokojniejsza, ponieważ rejon ten jest osłonięty. Wiatr najczęściej wieje z siłą 3-4 st. B, z północy lub północnego-wschodu. Od połowy lipca, aż do września możemy spodziewać się Meltemi, czyli wiatru, którego siła może osiągnąć do 6 st. B. Meltemi może przyjąć kierunek południowo-wschodni. Dla tego wiatru charakterystyczne jest to, że najsilniejszy staje się w czasie lunchu i stopniowo słabnie, by w nocy całkiem się wyciszyć.

widoki w Grecji

Jachty w Grecji

Sprawdź jachty dostępne w Grecji z gwarancją najniższej ceny!

Zarezerwuj najlepszy jacht w Grecji!

Dla każdego coś dobrego

Wybierając ten region spełnimy zarówno oczekiwania tych, którzy kochają żeglarstwo, lubią wygrzewać się na słońcu i pływać w ciepłym morzu, oraz tych, którzy wolą poznawać nowe smaki i miejsca: mariny, dziewicze kotwicowiska, tawerny, kameralne knajpki i restauracje. Wielbiciele nurkowania i podziwiania podwodnej fauny i flory również znajdą coś dla siebie, np. podziwiając starożytne zatopione miasto w rejonie Epidauros.

„One way”, czyli podróż w jedną stronę

Najlepszym sposobem na zwiedzenie wielu wysepek jest czarter „one-way”, czyli zaczynamy w punkcie A, a kończymy w B. Nie musimy wracać do portu, w którym przejmowaliśmy jacht. W ten sposób zaoszczędzimy dużo czasu, dzięki czemu będziemy mogli sobie pozwolić na większą swobodę wybierania portów bez konieczności powrotu do pierwotnej stacji.

Transport

Jeśli chodzi o samą podróż, to najlepiej dostać się najpierw do Aten, a później, wypożyczonym samochodem, promem, lotem lokalnym lub autobusem, bezpośrednio do mariny, w której czarterujemy jacht. Niestety bardzo często zdarza się, że połączenia lotnicze nie współgrają z czarterem, czyli np. czarter zaczyna i kończy się w sobotę, ale loty odbywają się w niedziele. To stanowi duże utrudnienie, dlatego warto zainteresować się dojazdem dużo wcześniej, a także sprawdzić loty z innych duży miast lub niedalekich europejskich stolic, np. Berlina, Pragi i Wiednia. Z Warszawy polecieć możemy liniami LOT, z Berlina – EasyJet i Aegean Airlines, z Pragi – Czech Airlines, z Wiednia – Aegean Airlines i Austrian Airlines.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

cztery × dwa =