Zakynthos – miejsce, w którym czas płynie wolniej

Zakynthos to wyspa morza Jońskiego, w której zakocha się zarówno miłośnik ciszy, spokoju i prawdziwej, swojskiej atmosfery, jak i fan sportów wodnych i jachtingu. Zdecydowanie jest warta odwiedzenia, chociażby za sprawą fenomenalnych widoków, plaż, zatoczek, pięknej wody czy gościnności Greków. Symbolem wyspy są wodne żółwie Caretta caretta.

Zakynthos nie jest duża – w krótkim czasie można opłynąć ją z każdej strony, co jakiś czas cumując w najpiękniejszych miejscach. Warto również pomyśleć nad wypożyczeniem w nadmorskiej miejscowości skutera, quada lub samochodu, aby zagłębić się w interior wyspy. Tam można poczuć prawdziwy, nieskażony turystycznym gwarem klimat wyspiarskiej Grecji.

Miejsca, które warto zobaczyć

Zatoka Wraku (Navagio) to jedna z najpiękniejszych plaż świata! Warto ją odwiedzić, ponieważ wyróżnia się niebiańsko błękitną wodą, skalistym otoczeniem, no i oczywiście wrakiem ogromnego statku na brzegu. Jednak nie łudźmy się – nie zrobimy sobie na niej pięknego, romantycznego zdjęcia, gdyż zazwyczaj jest przepełniona turystami. To wyjątkowe miejsce warto odwiedzić poza szczytowym sezonem.

Kolejnym punktem „must see” jest Porto Limnionas. Jest to ukryta między skałami i zielenią zatoczka, do której dojechać można tylko krętą, górzystą drogą. Dużo łatwiej dostać się tu od strony morza. O dziwo woda ma tam zupełnie inny kolor – zmienia się od butelkowej zieleni przez niebiański błękit, aż do ciemnego granatu. To świetne miejsce do nurkowania i relaksu.

Kolejną atrakcją jest plaża o nazwie Xigia. A co jest w niej tak wyjątkowego? Pod wodą znajduje się ujście siarki, która ma zdrowotne i pielęgnacyjne właściwości dla skóry. Mimo, że na plaży daje się odczuć specyficzny, nawet dość nieprzyjemny zapach, to jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Przecież nie codziennie można skorzystać z naturalnego SPA!

Półwysep Vassilikos słynie z przepięknych plaż – jedna z nich, Gerakas Beach, to miejsce składania jaj żółwi Caretta caretta. Jest tylko częściowo udostępniona dla plażowiczów. Jej większą część ogrodzono, a wokół jaj rozstawia się specjalne barierki. To zdecydowanie unikatowe miejsce na Zakynthos.

Zakynthos

Warto odwiedzić również stolicę wyspy – miasto Zakynthos, zwane również Zante. Jest to miejsce, które tętni życiem – mnóstwo restauracji, kafejek i urokliwych zakątków. Jeśli chcemy poczuć prawdziwą, wyspiarską atmosferę, zjeść regionalne, świeże przysmaki, to koniecznie zawitajmy do Zante. Wieczorem można podziwiać piękny zachód słońca odbijający się od tafli morza. Cudo!

Czarter jachtu z Zakynthos to zdecydowanie dobry pomysł. Piękne widoki, cudowne zatoczki, klimatyczne miasteczka i błogi relaks na jachcie – to według nas recepta na udany urlop!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

pięć × cztery =