Sylwester na jachcie w Chorwacji

Podobno, to jak spędzimy Sylwestra może mieć wpływ na cały następny rok, a jak wiadomo, celebrować go można na setki sposobów. Od miejskich koncertów, przez wyjazd w góry, aż wystawne bale. Załoga YACHTIC proponuje Wam natomiast Sylwester na jachcie w Chorwacji. To świetny sposób by nie tylko dobrze się bawić, lecz także poznać ten przepiękny kraj z nieco innej perspektywy. Poniżej znajdziecie garść wskazówek odnośnie organizacji takiej imprezy.

jacht przy kei w nocy

Gdzie najlepiej udać się na Sylwestra w Chorwacji?

Wybierając miasto, w którym będzie świętować Sylwestra, powinniśmy uważać na to, aby nie trafić do miejsca, w którym nie dzieje się zbyt wiele. Na szczęście, Chorwaci podobnie jak Polacy, lubią hucznie obchodzić ten wyjątkowy dzień i w wielu większych miastach organizowane są imprezy i koncerty na świeżym powietrzu. Warto np. udać się do Dubrownika, gdzie celebracja Sylwestra należy do jednej z najciekawszych nad całym Adriatykiem. Co roku, na głównej ulicy starego miasta, Stradun, zbiera się tłum mieszkańców, którzy tańczą do tradycyjnej chorwackiej muzyki aż do samego rana. Podobnie świętuje się w Splicie, gdzie główne obchody skoncentrowane są w okolicach promenady Riva. Mają wtedy miejsce koncerty znanych chorwackich gwiazd popu i nie tylko, a uczestnicy imprezy mogą rozkoszować się cudownymi widokami rozświetlonego morza. Wielkie i huczne obchody odbywają się również w Zadarze, gdzie na placu Narodni trg mieszkańcy i tubylcy bawią się razem w rytm największych hitów, a całości towarzyszy piękna oprawa w postaci oświetlenia i dekoracji.

Świętuj Sylwestra na jachcie

Na naszej stronie znajdziesz atrakcyjne oferty czarteru jachtu na Sylwestra!

Zobacz więcej

Pogoda na Sylwestra

Chorwacka zima, ze względu na panujący tam klimat, jest cieplejsza niż w Polsce. Mimo wszystko, trudno przewidzieć jaka ostatecznie będzie. Temperatury wahają się od kilku stopni na minusie do kilkunastu na plusie! Bywa, że przełom grudnia i stycznia jest słoneczny, chociaż może być też wietrzny i chłodny, opady śniegu na wybrzeżu Chorwacji są jednak rzadkością. W każdym razie, wybierając się na Sylwester na jachcie w Chorwacji, musimy być przygotowani na różne ewentualności. Na pewno przydadzą się ciepłe ubrania.

Koniecznie powinniśmy zarezerwować jacht z ogrzewaniem, żeby nie zmarznąć w nocy. Jeśli chcemy również trochę pożeglować, musimy zapoznać się z zimowymi warunkami żeglarskimi na Adriatyku, które potrafią być mniej przyjazne niż w okolicach sezonu. Mimo tylu niewiadomych, wspólne biesiadowanie na pokładzie i podziwianie pokazów fajerwerków potrafi wszystko wynagrodzić! Otwarte, bezchmurne, rozpostarte nad morzem niebo to idealne tło dla spektakularnych pokazów, które odbywają się w większości miast.

Sylwester na jachcie w Chorwacji to z pewnością świetna propozycja dla każdego, kto szuka alternatywnego sposobu obchodzenia tego dnia. Trzeba pamiętać jednak o tym, że pogoda może być kapryśna. Zaplanować raczej odwiedzenie większych miast, bo w mniejszych nic się nie dzieje. Poszukać jachtu z ogrzewaniem i zabrać ciepłe ubrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

2 × 1 =