Jaskinia Błękitna w Chorwacji

W czasie wakacji lubimy podziwiać nie tylko miejsca piękne, ale też unikatowe – takie, które na długo zostaną w naszej pamięci. Zaliczymy do nich na pewno chorwacką Jaskinię Błękitną – w trakcie rejsu warto ją odwiedzić, nawet jeśli będziecie musieli poczekać, by do niej wpłynąć. Wejście ma tylko 1,5 m wysokości i 2,5 m szerokości, więc nie wszyscy chętni mogą ją podziwiać naraz.

Jaskinia Błękitna (zwana przez Chorwatów Modra špilja) znajduje się po wschodniej stronie wyspy Bisevo, w zatoce Balun. Można do niej dostać się tylko od strony morza. Uwaga, jeśli nie pojawicie się wystarczająco wcześnie, za wpłynięcie będziecie musieli zapłacić. Poza tym im wcześniej, tym mniejsza kolejka oczekujących.

Promienie słoneczne wpadają do jaskini przez otwory znajdujące się pod powierzchnią wody, efekt jest więc jedyny w swoim rodzaju – wszystko faktycznie jest błękitne, a dodatkowo woda jest czysta jak łza, można zobaczyć dno nawet na dużych głębokościach. Co ważne – w jaskini istnieje możliwość nurkowania i podziwiania błękitnych widoków z innej perspektywy.

widoki w chorwacji

Jachty do wyczarterowania w Chorwacji

Wynajmij jeden z 400 dostępnych jachtów i ruszaj w rejs! Przy okazji zobacz niesamowite miejsca w Chorwacji, takie jak Jaskinia Błękitna.

Zobacz dostępne jachty w Chorwacji!

Polecamy zwiedzanie tego zakątka w godzinach przedpołudniowych, przy spokojnym morzu. Ta piękna, całkowicie naturalna, wapienna atrakcja pozwoli Wam na chwilę się rozmarzyć, uciec od upału i oderwać od typowo wakacyjnych uciech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dwadzieścia + 1 =