Jak wyczarterować jacht w Chorwacji?

Jeśli jesteście doświadczonymi żeglarzami, to z pewnością znacie odpowiedź na to pytanie. Problem z nią mogą mieć jednak Ci, którzy w ogóle nie mieli styczności z jachtingiem lub Ci, którzy dotąd ograniczali swoje żeglarskie wyprawy do śródlądzia. Wynajem jachtu na Mazurach różni się nieco od wyczarterowania łodzi z chorwackiej mariny.

Dlaczego Chorwacja?

Chorwacja z roku na rok przyciąga coraz to więcej turystów. Dlaczego? My kochamy Chorwację za piękne słońce, krystalicznie przejrzystą wodę i znakomite warunki do żeglowania. Mówi się, że Bóg oddał Chorwatom ostatnie miejsce a ziemi, które początkowo miało być zarezerwowane tylko dla niego. I to chyba właśnie dlatego możemy czuć się tam jak w raju!

Jak wyczarterować jacht w Chorwacji?

Przejdźmy jednak do tematu, który dziś chcemy poruszyć: Jak wyczarterować jacht w Chorwacji? Jeśli jesteś zwykłym turystą, który chce aktywnie spędzić czas i przeżyć coś na prawdę fajnego, to podczas procesu rezerwacyjnego na YACHTIC zaznaczasz opcję, że chcesz wynająć jacht wraz z usługą profesjonalnego skipera. Pisaliśmy już o tym w poprzednich wpisach, ale przypomnimy: koszt takiej usługi waha się pomiędzy 80 a 200 euro za dzień. Jeśli jednak sam posiadasz patent sternika morskiego, to pamiętaj, że aby swobodnie pływać po chorwackich wodach koniecznie musisz tez posiadać licencję potwierdzającą Twoje umiejętności radiooperatorskie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wymagające załogi mogą także pokusić się na wynajęcie hostessy, która zajmuje się sprzątaniem i gotowaniem dla całej załogi. Bardzo często hostessy pełnią także rolę przewodników po regionie i wskazują, które miejsca warto odwiedzić, w których tawernach zjeść i na jakich plażach się zrelaksować.

Pamiętajcie, że poza kosztami czarteru jachtu musicie też przygotować się na pokrycie zwrotnej po rejsie kaucji (jej wysokość zależna jest zazwyczaj od wartości jachtu), kosztów związanych ze zużyciem paliwa czy też dodatkową opłatą związaną z przygotowaniem jachtu do rejsu, tzw. transit log.

Szybka i prosta rezerwacja jachtu

Sam czarter jachtu w Chorwacji nie jest bardzo skomplikowany, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na dokonanie rezerwacji przez portal YACHTIC. Wówczas wybieracie interesujący Was akwen i termin rejsu. Dodatkowo możecie skorzystać z rozbudowanej wyszukiwarki, dzięki której ściśle określicie ilość osób, ilość oddzielnych kabin, długość jachtu, a także jego typ.

Kiedy już zdecydujecie się na konkretny jacht, po prostu postępujecie zgodnie ze wskazówkami na stronie. Całość nie powinna Wam zająć więcej niż 3 minuty.

Kiedy już zarezerwujecie jacht, zyskacie 5 dni by opłacić rezerwację czarteru jachtu. Całość kwoty musicie wpłacić najpóźniej do miesiąca przed planowanym rejsem.  Dane członków załogi muszą być wprowadzone nie później niż tydzień przed rejsem, by załoga YACHTIC mogła objąć ich bezpłatnym ubezpieczeniem załogi.

Następnie… pozostaje Wam już tylko odliczać dni, pakować walizki i ruszać w podróż życia 🙂

zdjęcie na jachcie

Zobacz jachty, które możesz wyczarterować w Chorwacji

Świetne warunki żeglarskie, niesamowite widoki i dobrze wyposażone chorwackie porty – poznaj je sam!

Czarter jachtów w Chorwacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

15 + dwa =