Ile kosztuje czarter jachtu w Chorwacji?

Chorwacja od wielu lat należy do najchętniej odwiedzanych przez czarterujących kierunków. Trudno się temu dziwić — piękne widoki, wspaniałe warunki do pływania, rozwinięta infrastruktura żeglarska i rozsądne ceny sprawiają, że to klimatyczne miejsce jest świetnym wyborem na wakacje na wodzie. Jeśli zastanawiasz się nad czarterem jachtu w Chorwacji, przygotowaliśmy dla Ciebie wpis o jego kosztach.

W sezonie i poza sezonem

Na cenę czarteru jachtu wpływa nie tylko kierunek, do którego chcesz się udać, ale również czas – wakacje podczas szczytu sezonu kosztują często znacznie więcej, niż w poza nim. Jeśli chodzi o jacht żaglowy w okresie czerwiec-sierpień cena czarteru wynosi 1200-1600 Euro na tydzień. We wrześniu za tygodniowy czarter jachtu żaglowego zapłacisz około 1000 Euro. Cena ta sukcesywnie spada, by wreszcie pod koniec października zatrzymać się na poziomie ok. 500-700 Euro. Ci, którzy są zainteresowani czarterem jeszcze na długo przed rozpoczęciem sezonu letniego, wyczarterują taki jacht nawet za 400-600 Euro.

Wymagania i warunki

Cena jachtu wzrasta równolegle z liczbą kabin i udogodnień dla czarterujących. Wpływ na cenę mają również takie składowe jak rok produkcji, czy dodatki takie jak ster strumieniowy, WiFi, autopilot i wiele innych. Istnieje także możliwość czarteru jachtu ze skiperem, którego cena waha się do 100-150 Euro za dobę (do tego należy doliczyć dodatkowe koszty wyżywienia, które są po stronie czarterującego). Jeśli interesuje Cię jacht motorowy, musisz pamiętać, że cena czarteru może być wyższa, do czego dochodzą także koszty paliwa. Podobnie sprawa ma się z katamaranami czy guletami — to duże jachty przeznaczone dla większych załóg, a ich czarter jest droższy niż w przypadku zwykłych jachtów żaglowych. Warto również pamiętać, że na ostateczną cenę wyjazdu na jacht wpływają także koszty ponoszone na miejscu (wyżywienie, opłaty portowe i inne), jak i również ew. ubezpieczenie kaucji. Przeciętny koszt wakacji na wodzie poza szczytem sezonu, na zwykłym, 3-kabinowym jachcie, bez skipera, w Chorwacji wynosi ok. 1500 zł na osobę + koszt dojazdu.

Wyszukaj najlepszą ofertę

Na szczęście nasza wyszukiwarka czarteru jachtu pozwala na zapanowanie nad wszystkimi elementami, usprawniając cały proces wyszukiwania ofert czarteru na każdą kieszeń. Ze znalezieniem idealnej oferty poradzisz sobie, nawet jeśli nigdy wcześniej nie rezerwowałeś jachtu. Wraz z kolejnymi rejsami Twoje oczekiwania staną się bardziej precyzyjne i można się spodziewać, że już za drugim razem będziesz miał jasno ustalone wymagania, co do wyposażenia samego jachtu, jak i całego rejsu.

Chorwacja to atrakcyjny kierunek, do który nie bez powodu cieszy się wielką popularnością. Niezależnie od cen, które są na tyle zróżnicowane, że zadowolą większość osób, warto wybrać się na taką przygodę przynajmniej raz w życiu. Gwarantujemy wtedy, że na jednym razie się nie skończy! No, chyba że wyjątkowo nie lubisz relaksu przy zachodzącym słońcu odbijającym się w lazurowych chorwackich wodach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

cztery × dwa =