Czy w Chorwacji jest bezpiecznie?

W kontekście ostatnich wydarzeń w Tunezji wiele osób zastanawia się, czy kraje wybrane na wakacyjne wojaże są bezpieczne. Ostrzeżenia dla podróżujących na bieżąco publikuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Chorwacja nie jest w nich wymieniana. Można więc śmiało pakować walizki i ruszać w rejs!

Trzeba tu podkreślić, że Chorwacja jest zaliczana do najbezpieczniejszych krajów w Europie, dlatego tak chętnie spędzają tam urlopy rodziny z dziećmi. W Chorwacji, podobnie jak w innych krajach, można spotkać drobnych złodziejaszków, nie należy natomiast spodziewać się napadów, burd czy ataków terrorystycznych. Przestępstwa najczęściej popełniają turyści – dlatego lepiej nie zostawiać cennych i wartościowych rzeczy w hotelach.

Chorwaci żyją z turystyki, doceniają i szanują swoich klientów, a także dbają o dobrą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Swobodnie więc można spacerować i korzystać z uroków tego kraju także poza zapadnięciu zmroku.

statek na jeziorze

Najpiękniejsze jachty na wodach Chorwacji

Sprawdź wolne terminy, zbierz załogę i ciesz się gwarancją najniższej ceny na rynku wraz z pakietem ubezpieczeń!

Zobacz dostępne jachty w Chorwacji

Wszystkim przezornym polecamy wyszukiwarkę na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie można sprawdzić komunikaty dla podróżujących. Polecamy też Chorwację, zwłaszcza jako alternatywę dla krajów arabskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

pięć × dwa =