Czy w Chorwacji jest bezpiecznie?

W kontekście ostatnich wydarzeń w Tunezji wiele osób zastanawia się, czy kraje wybrane na wakacyjne wojaże są bezpieczne. Ostrzeżenia dla podróżujących na bieżąco publikuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Chorwacja nie jest w nich wymieniana. Można więc śmiało pakować walizki i ruszać w rejs!

Trzeba tu podkreślić, że Chorwacja jest zaliczana do najbezpieczniejszych krajów w Europie, dlatego tak chętnie spędzają tam urlopy rodziny z dziećmi. W Chorwacji, podobnie jak w innych krajach, można spotkać drobnych złodziejaszków, nie należy natomiast spodziewać się napadów, burd czy ataków terrorystycznych. Przestępstwa najczęściej popełniają turyści – dlatego lepiej nie zostawiać cennych i wartościowych rzeczy w hotelach.

Chorwaci żyją z turystyki, doceniają i szanują swoich klientów, a także dbają o dobrą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Swobodnie więc można spacerować i korzystać z uroków tego kraju także poza zapadnięciu zmroku.

statek na jeziorze

Najpiękniejsze jachty na wodach Chorwacji

Sprawdź wolne terminy, zbierz załogę i ciesz się gwarancją najniższej ceny na rynku wraz z pakietem ubezpieczeń!

Zobacz dostępne jachty w Chorwacji

Wszystkim przezornym polecamy wyszukiwarkę na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie można sprawdzić komunikaty dla podróżujących. Polecamy też Chorwację, zwłaszcza jako alternatywę dla krajów arabskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *