5 najlepszych miejsc na czarter jachtu z dziećmi

Szykujesz się na rejs jachtem z dziećmi? Pewnie dobrze wiesz, że wszystko musi być zaplanowane z wyprzedzeniem i dopięte na ostatni guzik. Jedną z najważniejszych spraw jest wybór kierunku i konkretnych miejsc na postoje, najlepiej z atrakcjami! My proponujemy Chorwację, przede wszystkim ze względu na bardzo ciepłe, spokojne wody w sezonie. Oprócz tego jest tu wiele miejsc, które będą interesujące dla najmłodszych.

Wizyta na safari

Kierując się z północy na południe, na początku trafiamy na Istrię, w której znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia z maluchami. Pierwszym z nich są Wyspy Briońskie należące do terenów Parku Narodowego Brijuni. Największa z wysp oferuje duży park Safari, w którym czekają na nas egzotyczne zwierzęta, wypożyczalnia rowerów, centrum edukacyjne i wiele innych atrakcji.

Rejs z dziećmi

Śladami dinozaurów

Kolejnym punktem na trasie może być najbardziej wysunięta na południe część półwyspu Istria, czyli przylądek Kamenjak. To doskonałe miejsce na spędzenie czasu z naszymi pociechami. Możemy się tu zatrzymać w jednej z pięknych zatoczek, takich jak Portic czy Polje. W okolicy znajdziemy wypożyczalnie kajaków z profesjonalnym przewodnikiem oraz miejsca do uprawiania snorkellingu w jaskiniach Kamenjaku, w których znajdują się ślady dinozaurów! To idealna szansa na zrobienie pięknych zdjęć i zainteresowanie dzieciaków naturą i jej historią.

Na jachcie z dziećmi

Wodne szaleństwo

Płynąc jeszcze dalej na południe, znajdziemy Wyspę Lošinj, nazywaną brylantem zatoki Kvarner. Tu czeka na nas piękna Marina Mali Lošinj i wiele atrakcji dla całej rodziny, takich jak Aquapark Cikat, muzeum Apoxiomom, wypożyczalnia rowerów, segway’ów i kajaków czy ogród zapachów.

Dzieci na pokładzie

Relaks w otoczeniu natury

Niedaleko Wyspy Lošinj położona jest Wyspa Cres, wymarzone miejsce na spędzenie dnia w otoczeniu zachwycającej przyrody, uprawiając różne aktywności. Cres opisywane jest jako relikt dziewiczej, nietkniętej ręką człowieka natury z pięknymi plażami i jaskiniami. Tutaj możemy złapać oddech, pobawić się dziećmi, wykąpać się w krystalicznie czystej wodzie — po prostu zrelaksować się. Kiedy już zregenerujemy siły, możemy udać się do pobliskiego miasteczka Lubenica, położonego na malowniczym wzgórzu, czy do Parku Przyrody Jezioro Vransko.

Zabierz rodzinę na jacht!

Zorganizuj swoim dzieciom ekscytujące wakacje na wodzie – poznaj bogatą ofertę czarteru jachtów w najlepszych cenach.

Zobacz jachty w Chorwacji!

Moc wrażeń w Zadarze

Jeśli wybierzemy się w stronę Zadaru, trafimy na Archipelag Kornati, gdzie zobaczymy tak piękne miejsca, jak wyspa Dugi Otok z bajeczną plażą Sakarum i Parkiem Krajobrazowym Telašćic z jednym z nielicznych w Europie słonych jezior. Nieopodal Zadaru trafimy do Biogradu, gdzie dzieciaki mogą wyszaleć się w parku rozrywki Mirnovec. W samym Zadarze, poza licznymi restauracjami i zabytkami, znajdziemy także słynny monument Pozdrowienie Słońca i Morskie Organy.

To tylko niektóre z propozycji, które warto rozważyć, udając się na rejs z dziećmi. Dobrym pomysłem jest unikanie żeglowania w szczycie sezonu, czyli między lipcem i sierpniem, kiedy to Chorwację odwiedzają największe tłumy. Zamiast tego możemy postawić na wyjazd w czerwcu czy wrześniu. Niezależnie od tego, gdzie się udamy, powinniśmy pomyśleć o różnych atrakcjach i aktywnościach, takich jak pływanie motorówką, narty wodne, snorkelling czy chociaż zabawy na pokładzie i lądzie. Dzięki temu najmłodsi przeżyją niesamowitą przygodę, w której nie będzie miejsca na nudę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dwa × pięć =