Na jachcie: gdzie kto śpi?

Na większych jachtach żaglowych mamy do dyspozycji zazwyczaj od 2 do 5 sypialni (kabin), które są najczęściej dwuosobowe z podwójnymi łóżkami (kojami). W każdej kabinie jest też szafa i schowki na osobiste rzeczy jej mieszkańców. Dodatkowe miejsce do spania to rozkładana kanapa w salonie (mesie), która po złożeniu stołu tworzy dodatkowe dwuosobowe łóżko.

Na większych jachtach mamy też czasami kabiny dwuosobowe z łóżkiem piętrowym i kabiny skiperskie z osobnym wejściem.

wnętrze jachtu

Zobacz wnętrza jachtów

Każdy jacht różni się wyposażeniem wnętrza. Zobacz jak może wyglądać Twoja wymarzona łódź i zarezerwuj ją w najniższej cenie na rynku!

Zarezerwuj ten jacht!

Ile osób się tam zmieści?

Każdy jacht zarejestrowany jest na określoną liczbę osób i dokładnie tyle osób tam się zmieści. Pamiętać trzeba, ze dzieci, nawet najmniejsze, liczone są tak jak dorośli. Dopuszczonej ilości osób na jachcie pod żadnym pozorem nie wolno przekraczać!

W kabinach z łóżkiem podwójnym mieszczą się dwie osoby, ale dwójka rodziców z małym dzieckiem też się wyśpi. W takiej kabinie może też śmiało wyspać się trójka dzieci.

Nie zróbcie z tego problemu

Kabiny na jachcie różnią się czasami wielkością, wygodą, bezpośrednim dostępem do łazienki itp. Postarajcie się tak ulokować w kabinach, żeby każdemu było wygodnie. Odstąpcie wygodniejsze miejsce osobom starszym lub kobietom, zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Jak nie potraficie się dogadać to losujcie – w ten sposób unikniecie kłótni i walki o najlepsze miejsce. Na zorganizowanych rejsach w przypadku problemu z podziałem kabin decyzję podejmuje skiper.

Pamiętajcie o skiperze

Planując kto gdzie ma spać nie zapomnijcie o skiperze – on też musi gdzieś spać. Jeżeli jacht nie dysponuje kabiną skiperską, to musimy przewidzieć osobną kabinę dla skipera lub pogodzić się z tym, że będzie spał w salonie, co może być dla załogi trochę krępujące. Pamiętajcie, ze skiper odpowiada za Wasze bezpieczeństwo i ważne jest, by odpowiednio się wysypiał i był wypoczęty. Latem w ciepłych krajach wielu skiperów śpi w kokpicie lub w hamaku na zewnątrz i ze swojej „przydziałowej” koi nie korzysta, jednak mieć ją musi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dziewiętnaście + trzynaście =