Co żeglarze robią zimą?

Gdzie żeglarze są zimą? Nie, to nie jest żart – to poważne pytanie! Jachty zimują w marinach i hangarach, lekko samotne i opuszczone, w oczekiwaniu na kolejny sezon, swoich właścicieli i innych miłośników jachtingu, którzy chcą je wyczarterować. A co słychać w tym czasie u żeglarzy? Część z nich zapewne siedzi w swojej pracy za biurkiem i rozmyśla, gdzie udać się w kolejny rejs. Część pewnie rzuca wszystko i pływa po ciepłych wodach, Karaibach, Seszelach czy Kanarach. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na taki rejs, nie tylko ze względów finansowych, ale i urlopowych. Co zrobić, by nie wyjść z wprawy i zimą czuć klimat morskich wypraw?

Muzyka tamtych dni

Jedną z naszych propozycji mogą być festiwale muzyczne! I nie, nie chodzi nam o koncerty mainstreamowych kapel, ale o te z szantowego świata! Na początku 2018 roku warto wybrać się do Krakowa na Shanties – jeden z największych festiwali szantowych w Europie. Odbędzie się on między 22 a 25 lutego. W trakcie tych czterech dni na czterech scenach posłuchać będziemy mogli utworów największych gwiazd piosenki żeglarskiej. Festiwal ten to okazja do spotkania się z ludźmi z niemal całego świata, którzy podobnie jak i Ty, godzinami mogą rozmawiać o wyprawach, jachtach i najlepszych miejscach do pływania. To z pewnością będzie tydzień dobrych wiatrów i pozytywnej, żeglarskiej energii która na długo będzie nas trzymać. A kto wie, może właśnie wtedy poznasz swoją przyszłą załogę?

Planowanie i szukanie

Zimowy przestój to także idealny czas, aby rozejrzeć się za nowymi kierunkami wypraw oraz na zbudowanie załogi. W internecie znajdziemy wiele inspiracji oraz miejsc, które warto odwiedzić w trakcie rejsów. Pomyślmy, kiedy najlepiej wypłynąć i na jakie wiatry możemy natrafić oraz gdzie możemy zacumować. Styczeń to dla wielu z nas okres planowania urlopów, więc im szybciej znajdziemy załogę, tym większą pewność mamy, że nikt się z niej nie wykruszy. To pomoże nam na spędzenie czasu z ekipą, na którą możemy liczyć i będzie niemal gwarantem udanego rejsu. Znając liczbę osób w załodze oraz doświadczenie jej poszczególnych członków, bez problemu zarezerwujemy jacht odpowiedni dla naszych potrzeb.

Zaplanuj już dziś!

Szukaj wśród najlepszych jachtów i najkorzystniejszych ofert!

Znajdź jacht

Zima nie taka zła

Nie marnujmy “martwego” okresu na nudne siedzenie za biurkiem. Planujmy, rozpisujmy, szukajmy, rozmawiajmy i bawmy się. W końcu koniec sezonu nie oznacza końca zamiłowania do żeglarstwa. Przeczytaj ciekawą książkę o żaglach. Obejrzyj dobry film z morzem w tle. Poszukaj w sieci inspirujących przewodników wideo po regionach, które chcesz odwiedzić. Sprawdź ofertę okolicznych barów i pubów, może właśnie obok Ciebie odbywa się koncert szantowy albo pokaz slajdów z wyprawy? Nie marnuj czasu i żyj miłością do rejsu, a odliczanie czasu do upragnionej podróży upłynie zdecydowanie szybciej i przyjemniej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

16 − sześć =