Wassyl360 – najdłuższą drogą dookoła Świata

Istnieje wiele możliwości na rejsy. Istnieją te krótkie, wakacyjne do Chorwacji, Hiszpanii czy też po polskich Mazurach. Te dłuższe – dookoła Europy, Azji… Ale istnieje też rejs najdłuższą drogą dookoła świata! Poznajcie drużynę Wassyl360 – śmiałków, którzy wybrali się na ten rejs niecałe 2 lata temu i dalej płyną!

Holenderskim Jachtem po czterech oceanach

Wassyl to 14-metrowy jacht zbudowany w 1983 roku w stoczni w Arnhem. W 2012 roku został zakupiony, a w 2015 roku zakończył się jego generalny remont. Jednostka posiada 9 koi, ma centralny kokpit, dużą sterówkę oraz wyraźnie wydzieloną część dziobową i rufową pod podkładem. Wyposażona jest w taki sprzęt jak odsalarka, kuchenkę gazową oraz elektryczną, lodówki, zamrażarki, piekarnik, generator wiatrowy i panel słoneczny, odsalarka, system trackingowy oraz nowoczesne urządzenia do łączności. Prędkość maksymalna, z jaką może poruszać się Wassyl to prawie 7 węzłów.

Wassyl360 – czyli kto?

Ekipy Wassyl360, wbrew pozorom nie tworzą stare wilki morskie. W składzie znajdują się osoby, które żeglują dopiero od kilku lat (np. Magda Stryjska – Ślązaczka) oraz Ci, którzy większość swojego życia spędzili na morzu, tak jak Marcin Mieczkowski – od urodzenia na wodzie. Oprócz Magdy i Marcina, do drużyny Wassyla należy jeszcze 6 członków ekipy płynącej oraz 4 osoby, które tworzą team lądowy. Większość z nich wywodzi się z Pogorii, gdzie w pewną noc sylwestrową podjęta została decyzja o rejsie dookoła świata.

7 kontynentów, 4 oceany

Wyprawa rozpoczęła się w Szczecinie, skąd dalej ruszyli dookoła Europy, przez Kanał Kiloński, Morze Północne, Biskaje i słoneczną Hiszpanię z Portugalią. Drugim etapem podróży jest Ocean Atlantycki – między innymi Wyspy kanaryjskie oraz Zielonego Przylądka, skąd przypłynęli do brazylijskiego Recife. Stąd płyną dalej wokół Ameryki Południowej, Wschodni oraz Zachodni Pacyfik do Południowej Azji, Ocean Indyjski by powrócić znów na Atlantyk, skąd udadzą się na Karaiby i USA, aby płynąć Północnym Atlantykiem z powrotem do Szczecina.

I chociaż ich podróż miała trwać 2 lata, już teraz wiadomo, że rejs będzie trwał dużo dłużej. Obecnie ekipa znajduje się na Tahiti, a zainteresowanych ich dalszym losem odsyłamy na ich fanpage’a: Wassyl360 – najdłuższą droga dookoła Świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

cztery × 2 =